قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۶۶۸۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

واکنش غریب آبادی به ادعاهای امارات و رژیم صهیونیستی علیه ایران

در پی ادعاهای بی اساس و واهی نماینده رژیم صهیونیستی و نیز اظهارات غیرمرتبط امارات در کنفرانس عمومی آژانس بین المللی انرژی اتمی علیه کشورمان، نماینده کشورمان در این نشست به اظهارات آنها واکنش جدی نشان داد.

واکنش غریب آبادی به ادعاهای امارات و رژیم صهیونیستی علیه ایران

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، خبرگزاری تسنیم: نماینده ایران در سازمان های بین المللی مستقر در وین به ادعاهای بی اساس و واهی رژیم صهیونیستی و امارات در کنفرانس عمومی آژانس بین المللی انرژی اتمی پاسخ داد.

وی اظهار داشت: رژیم صهیونیستی با داشتن سابقه دیرینه در سیاست های فرصت طلبانه جهت انحراف توجهات از رفتارهای وحشیانه و غیر انسانی خود علیه مردم فلسطین و دیگر کشورهای خاورمیانه، یکی از منابع اصلی بحران، بی ثباتی، رنج و خشم در تاریخ اخیر این منطقه بوده است. وی افزود: بسیار مضحک است رژیمی که تمامی معاهدات عدم اشاعه و خلع سلاحی را نادیده گرفته و همه انواع سلاح های کشتار جمعی را تولید کرده، به طور بی شرمانه ای یک کشور عضو ان.پی.تی را که مواد و تاسیسات هسته ای اش تحت پادمان های آژانس می باشد، موعظه می کند. همه فعالیت های هسته ای ایران در شفاف ترین شیوه انجام می گیرد و تحت راستی آزمایی آژانس قرار دارد.

در بخش دیگری از این پاسخ، ضمن اشاره به اینکه علیرغم حمایت جامعه بین المللی از برجام، با این حال این رژیم و عده اندک دیگر، اقدامات خرابکارانه گسترده ای را جهت تضعیف این دستاورد انجام داده اند، آمده است: امیدواریم که چنین تلاش های ناامید کننده ای سبب انحراف توجهات بین المللی از جرائم و جنایات رژیم اسرائیل و برنامه سلاح های هسته ای آن نشود. اسرائیل بایستی سلاح های هسته ای خود را رها کند و بدون هیچ تاخیر یا پیش شرطی به معاهده عدم اشاعه پیوسته و همه تاسیسات هسته ای خود را تحت پادمان های کامل آژانس قرار دهد.

نماینده کشورمان ضمن اعلام اینکه ایران اهمیت بالایی را برای ایمنی هسته ای قائل بوده و دولت ها مسئولیت اصلی در این حوزه را دارند، افزود: ایران بالاترین استانداردها را در ساخت و راه اندازی تاسیسات هسته ای خود بکار گرفته و معتقد است که فرهنگ و ظرفیت های فنی ملی، عناصر ضروری برای بکارگیری استانداردها هستند و نمی توان به راحتی و با یک خرید فوری و واردات برخی تجهیزات، موضوع ایمنی را تکمیل نمود.

نماینده کشورمان در بخش دیگری از پاسخ خود با تاکید بر اینکه ایران به طور شفاف نشان داده که منشا اصلی امنیت و ثبات در منطقه بوده و این را در موقعیت های گوناگون از جمله مبارزه و شکست تروریسم که توسط برخی دولت های داخل و خارج از منطقه ایجاد و تجهیز شدند، ثابت نموده، افزود: این دسته از دولت ها به طور شفاف و مکرر نشان داده اند که در تجاوز به کشورها و وارد شدن در جنگ های ویرانگر هیچ تردیدی نداشته و حتی جهت رسیدن به اهداف نامشروعشان، از گروه های تروریستی شناخته شده بین المللی مانند القاعده و داعش حمایت و استفاده می کنند.

در بخش پایانی واکنش کشورمان نیز آمده است: در حالی که استفاده صلح آمیز انرژی هسته ای حق انکار ناپذیر همه دولت ها است، با این حال، ایران یک برنامه هسته ای شفاف و به خوبی تثبیت شده را دارد. ما قویا توصیه می کنیم که تازه وارد ها به حوزه هسته ای در منطقه از جمله امارات، شفافیت حداکثری را از خود نشان داده و از هر گونه انحراف در برنامه صلح آمیز هسته ای خودداری کنند.

 

نماینده ایران در آژانس ادعای رسانه های غربی مبنی بر نقض برجام توسط ایران را تکذیب کرد
نماینده جمهوری اسلامی ایران در سازمان های بین المللی مستقر در وین ادعای رسانه های غربی مبنی بر اینکه آژانس بین المللی انرژی اتمی، ایران را به نقض برجام متهم کرده است را تکذیب کرد.

«کاظم غریب آبادی» نماینده جمهوری اسلامی ایران در سازمان های بین المللی مستقر در وین شامگاه پنج شنبه اخبار منتشر شده از سوی رسانه های غربی مبنی بر اینکه آژانس بین المللی انرژی اتمی گام سوم کاهش تعهدات هسته ای ایران را نقض برجام دانسته است را تکذیب کرد.

این دیپلمات ارشد ایرانی تصریح کرد: «آژانس صرفاً به راستی آزمایی و انعکاس واقعیت های فنی می پردازد و قضاوت و پیش داوری نمی کند.»

وی افزود: «آژانس بین المللی انرژی اتمی امروز در گزارشی اعلام کرد که پیکره بندی مجدد خطوط تحقیق و توسعه در کارخانه غنی سازی سوخت نطنز برای آماده سازی جهت نصب ماشین های جدید از انواع مختلف در حال انجام است.»

غریب آبادی در ادامه گفت: «برابر این گزارش، زنجیره های ١ تایی و ٢ تایی آی آر شش و زنجیره ٢ تایی آی آر چهار در خطوط سه و چهار تحقیق و توسعه نیز در حال غنی سازی و انباشت اورانیوم غنی شده بوده و یا آماده انباشت اورانیوم غنی شده، گردیده اند.»

منبع فردا نیوز
ثبت نظرات
captcha