قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۶۶۷۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

دبیر کل ناتو ایران را متهم کرد

دبیر کل «ناتو» در مصاحبه ای پنجشنبه خواستار یافتن راهی برای جلوگیری از تشدید تنش ها با ایران شد.

دبیر کل ناتو ایران را متهم کرد

: «ینس استولتنبرگ»، دبیر کل ائتلاف «ناتو» در مصاحبه ای روز پنجشنبه خواستار یافتن راهی برای جلوگیری از تشدید تنش ها با ایران شد.

استولتنبرگ در مصاحبه ای با «فاکس نیوز» همانند آمریکا، ریاض و کشورهای اروپایی ایران را مسئول حمله تلافی جویانه اخیر انصارالله یمن به تأسیسات نفت عربستان سعودی معرفی کرد.

دبیر کل ائتلاف ناتو، ادعا کرد: «همه اعضای ائتلاف ناتو به شدت از فعالیت های بی ثبات کننده ایران در منطقه، حمایت این کشور از گروه های تروریستی و برنامه موشکی آن نگران هستند.»

استولتنبرگ در ادامه ادعاهای خود گفت ایران عامل حمله به تأسیسات نفت عربستان سعودی بوده و افزود: «اما ما فکر می کنیم در حال حاضر مهم است در تلاش برای یافتن راهی جهت جلوگیری از تشدید تنش ها با ایران باشیم. بنابراین، ما از این واقعیت که آمریکا به دنبال راهی مسالمت آمیز است، استقبال می کنیم.»

در روزهای گذشته، بعد از حمله تلافی جویانه ارتش یمن به تأسیسات نفتی عربستان سعودی، مقام های آمریکایی ایران را به دست داشتن در این عملیات متهم کرده و تهدیداتی را علیه ایران مطرح کرده اند.

روز شنبه۲۳ شهریورماه «یحیی سریع» سخنگوی ارتش و کمیته های مردمی یمن اعلام کرد، یگان پهپادی یمن با ۱۰ پهپاد پالایشگا ه های «بقیق» و «خریص» شرکت آرامکو در منطقه «شرقیه» عربستان سعودی را در واکنش به جنایات ائتلاف متجاوز و محاصره پنج ساله یمن هدف قرار داد.

منبع فردا نیوز
ثبت نظرات
captcha