قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۶۶۶۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

فرهنگ ایثار و شهادت به گفتمان مردمی تبدیل شود

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان گنبدکاووس گفت: در گام دوم انقلاب فرهنگ ایثار و شهادت باید به گفتمان مردمی تبدیل شود.

فرهنگ ایثار و شهادت به گفتمان مردمی تبدیل شود

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از گنبدکاووس، حجت‎الاسلام رضا دیلمی بعد از ظهر امروز در جلسه ساماندهی شئون فرهنگی در مناسبت‎های مذهبی با موضوع «اربعین» اظهار کرد: در گام دوم انقلاب باید از بستر و فرصت تکایا و مساجد برای احیا و تقویت فرهنگ مقاومت استفاده کنیم.

وی افزود: فرهنگ ایثار و شهادت نیز در 40 سال دوم انقلاب باید در بین نوجوانان و جوانان به گفتمان مردمی تبدیل شده و نهادینه شود.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان گنبدکاووس رسیدن به فرهنگ عاشورایی را از مسیر اربعین دانست و تصریح کرد: اربعین بیمه‎کننده اسلام است و بزرگترین مناسک در راستا رسیدن به فرهنگ‎عاشورایی است که با حضور بیش از 20 میلیون مسلمان از اقوام، مذاهب و فرق مختلف برگزار می‎شود.

وی ادامه داد: امسال 27 مهرماه روز اربعین است که مراسم متمرکز این روز در جوار حضرت یحیی‎بن‎زید (ع) برگزار می‎شود و با رایزنی‎های صورت گرفته پیش‎بینی می‎شود برنامه جامعی را برای عزاداران برگزار کنیم.

دیلمی گفت: با توجه به اینکه هر ساله مراسم پیاده روی عزاداران مردم مینودشت با عنوان «حرم تا حرم» از امامزاده جعفر (ع)  مینودشت تا امامزاده یحیی‎بن‎زید (ع) برگزار می‎شود رایزنی کردیم تا عزاداران در امامزاده یحیی‎بن‎زید (ع) تجمع کرده و مراسم متمرکز باشکوهی برگزار شود.

وی خاطرنشان کرد : برای فضاسازی مناسب حال و هوای روز اربعین و پیاده‎روی در مسیر امامزاده یحیی‎بن‎زید (ع) ایستگاه‎های صلواتی و خیمه‎هایی برپا می‎شود.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان گنبدکاووس یادآور شد: امسال مراسم دسته‎روی روز عاشورا با انسجام و نظم بهتری برگزار شد و نماز روز عاشورا نیز با نظم و وحدت خوبی در محوطه این امامزاده اقامه شد.

وی اضافه کرد: در این مدت بیش از یک‎هزار سخنرانی و مراسم عزاداری در مساجد، تکایا و هیئت‎های عزاداری برگزار شد ضمن اینکه خرافات و آسیب‎های عزاداری به شکل قابل توجهی کاهش یافته است.

انتهای پیام/83002/

 

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha