قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۶۶۳۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

سومن حمله نیروهای حفتر به فرودگاه طرابلس در ۲۴ ساعت گذشته

هواپیماهای جنگی وابسته به نیروهای شرق لیبی تحت امر «خلیفه حفتر» صبح امروز برای سومین بار فرودگاه بین المللی معیتیقه در طرابلس پایتخت این کشور را بمباران کردند.

سومن حمله نیروهای حفتر به فرودگاه طرابلس در ۲۴ ساعت گذشته

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، هواپیماهای جنگی وابسته به نیروهای حفتر صبح امروز نیز فرودگاه «معیتیقه» در طرابلس را بمباران کردند.

به نوشته وبگاه «عربی ۲۱»، نیروهای حفتر دیشب نیز دو بار این فرودگاه را بمباران کردند. هنوز میزان خسارت های وارده به این فرودگاه مشخص نیست.

بنابر گزارش وبگاه «بوابة إفریقیا»، اتاق اطلاع رسانی جنگی وابسته به نیروهای حفتر نیز این حمله را تأیید کرده و مدعی شده است که «در این حمله یک پهپاد ترکیه ای منهدم و انبارها و پایگاه های عملیات نظامی تخریب شد.»

فرودگاه معیتیقه تنها فرودگاه غیرنظامی پایتخت لیبی است و در زمان توقف فعالیت این فرودگاه، پروازهای آن به فرودگاه مصراته منتقل می شود.

پیشتر «غسان سلامه» فرستاده سازمان ملل در امور لیبی با اشاره به اینکه حمله به فرودگاه معیتیقه پذیرفتنی نیست، تأکید کرد که هدف قرار دادن اماکن حضور غیرنظامیان، جنایت جنگی است.

وی گفت که تحقیقات جاری درباره نوع سلاح، منبع سلاح و کسانی که به سمت فرودگاه آتش گشوده اند، بررسی خواهد شد و گزارش آن به دادستانی کل دادگاه جنایی بین المللی در لاهه، شورای امنیت و نیز کمیته کارشناسان این شورا ارسال خواهد شد.

نیروهای حفتر از پنج ماه پیش حمله به طرابلس را با هدف تصرف این شهر آغاز کرده اند و طبق آمارهای سازمان ملل تا کنون نزدیک به یک هزار نفر کشته و بیش از پنج هزار نفر زخمی شده و علاوه بر آن ۱۰۰ هزار نفر نیز از خانه و کاشانه خود آواره شده اند.

«فائز السراج» رئیس دولت وفاق ملی لیبی شب گذشته در نشست مجمع عمومی سازمان ملل با اشاره به عدم پایبندی حفتر به توافقات قبلی، تأکید کرد که دیگر با حفتر سر میز مذاکره نخواهد نشست.

انتهای پیام/ق

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha