قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۶۶۲۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

وزش باد شدید در تهران/بارش در برخی استان های جنوبی و شمالی

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از رشد ابر و بارش پراکنده در استان های شمالی و جنوبی کشور طی سه روز آینده خبر داد.

وزش باد شدید در تهران/بارش در برخی استان های جنوبی و شمالی

: مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از رشد ابر و بارش پراکنده در استان های شمالی و جنوبی کشور طی سه روز آینده خبر داد.

احد وظیفه اظهار کرد: طی سه روز آینده طی ساعات بعد ازظهر در ارتفاعات جنوبی استان های سیستان و بلوچستان، کرمان و شرق هرمزگان رشد ابر گاهی بارش پراکنده، رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش بینی می شود.

وظیفه با بیان این که امروز (۴ مهر) با شمالی شدن جریانات روی دریای خزر به تدریج از بعد ازظهر رشد ابر و بارش پراکنده در سواحل آغاز می شود، تصریح کرد: همچنین از شنبه بعد ازظهر (۶ مهر) برای ارتفاعات شمال آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و اردبیل افزایش ابر و بارش پراکنده خواهیم داشت.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه بارش در این مناطق تا روز یکشنبه (۷ مهر) تداوم دارد، گفت: از بعد ازظهر یکشنبه گستره بارش به استان خراسان شمالی و شمال استان خراسان رضوی نیز می رسد همچنین روز دوشنبه (۸ مهر) بارش پراکنده در سواحل غرب دریای خزر پیش بینی می شود.

به گفته وظیفه از بعد ازظهر روز یکشنبه (۷ مهر) برای استان های خراسان شمالی، خراسان رضوی، سمنان، خراسان جنوبی و شمال یزد وزش باد شدید گاهی همراه با گرد و خاک دور از انتظار نیست.

وی در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار کرد: آسمان تهران فردا (۵ مهر) صاف همراه با وزش باد با حداقل دمای ۲۲ و حداکثر دمای ۳۴ درجه سانتیگراد و روز شنبه (۶ مهر) نیز صاف و گاهی وزش باد با حداقل دمای ۲۳ و حداکثر دمای ۳۲ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

وزش باد شدید در تهران

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، وزش باد شدید طی برخی ساعات امروز (۴ مهر)، کاهش کیفیت هوا و برقراری جوی غبار آلود در بعضی مناطق را به دنبال دارد.

پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران نشان می دهد که طی صبح امروز (۴ مهر) با افزایش تردد خودرو ها و حاکمیت جو آرام، شرایط برای تجمع آلاینده ها فراهم شود و وضعیت کیفیت هوای برخی مناطق در شرایط نامطلوب به ویژه برای گروه های حساس قرار گیرد.

به تدریج با رشد ناپایداری جوی و افزایش سرعت باد، پراکندگی آلاینده ها و بهبود نسبی کیفیت هوا دور از انتظار نیست همچنین وزش باد شدید در برخی ساعات امروز (۴ مهر) گسیل گرد و خاک در مناطق مستعد را به دنبال دارد و انتظار می رود که در این نواحی شاهد کاهش کیفیت هوا و برقراری جو غبار آلود باشیم.

کاهش میزان ناپایداری جوی طی امشب همزمان با ساعات اوج ترافیک، افزایش نسبی در غلظت آلاینده ها به ویژه در بعضی مناطق پرتردد را به دنبال دارد.

با تداوم این شرایط جوی تا نخستین ساعات فردا (۵ مهر)، افزایش نسبی در غلظت ذرات معلق و برقراری شرایط نامطلوب کیفیت هوا به ویژه برای گروه های حساس در برخی مناطق پایتخت پیش بینی می شود. همچنین در طول روز با تابش خورشید و افزایش دما احتمال شکل گیری آلاینده ازن و افزایش غلظت آن در ساعات بعد ازظهر وجود دارد، ولی با توجه به شرایط جوی از حد مجاز فراتر نمی رود.

در اواخر وقت فردا نیز با افزایش حجم ترافیک غلظت آلاینده ها افزایش پیدا می کند و کاهش کیفیت هوا در برخی مناطق پرتردد پیش بینی می شود.

بر اساس اطلاعات شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای ۲۴ ساعت گذشته پایتخت منتهی به ۸ صبح امروز با شاخص میانگین ۶۴ در شرایط سالم قرار داشت و کیفیت هوای هم اکنون نیز با شاخص میانگین ۶۶ همچنان در شرایط سالم است.

منبع فردا نیوز
ثبت نظرات
captcha