قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۶۶۰۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

اردوغان: متهم کردن ایران در حادثه حمله به آرامکو درست نیست

جهان آسیای غربیتهران رئیس جمهوری ترکیه در گفت وگو با شبکه آمریکایی، متهم کردن ایران در حادثه حمله به تاسیسات نفتی عربستان را نادرست خواند.

اردوغان: متهم کردن ایران در حادثه حمله به آرامکو درست نیست

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه بامداد پنجشنبه در گفت وگو با شبکه خبری فاکس نیوز با اشاره به حمله هفته گذشته به تاسیسات نفتی آرامکو در شرق عربستان، گفت: فکر نمی کنم متهم کردن ایران کار درستی باشد.

اردوغان با اشاره به این واقعیت که منشأ این حملات چند نقطه از یمن بود، افزود: اگر اتهام را به طور کامل متهم ایران کنیم، کار درستی نخواهد بود. چراکه شواهد موجود لزوما مؤید چنین چیزی نیست.

رئیس جمهوری ترکیه با بیهوده خواند تحریم های آمریکا علیه ایران، ادامه داد: ما همسایه ایران هستیم و من می دانم که تحریم ها هرگز مشکلی را حل نکرده است.

نیروهای یمنی شنبه 23 شهریور با استفاده از ۱۰ فروند پهپاد، دو پالایشگاه «خریص» و «بقیق» شرکت آرامکو را که از بزرگترین شرکت های نفتی جهان محسوب می شود، هدف قرار دادند.

به رغم آنکه گروه انصارالله یمن مسئولیت این حملات را برعهده گرفته است، اما عربستان و آمریکا و متحدان اروپایی آن ایران را مسئول اصلی این حملات می دانند.

تهران تاکنون بارها دست داشتن در این حملات را تکذیب کرده است.

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha