قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۶۵۹۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

حضور تنها یک زن در مسابقات جهانی امارات

مشخص شدن پارادوومیدانی کاران اعزامی به مسابقات جهانی پس از اعلام نتایج دوپینگ

مشخص شدن پارادوومیدانی کاران اعزامی به مسابقات جهانی پس از اعلام نتایج دوپینگ

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، هادی رضایی ، افزود: برای این که بتوانیم کاروانی سالم و بدون دوپینگ را به مسابقات جهانی امارات که برای کسب سهمیه بازیهای پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو است اعزام کنیم از چند نفر از دوومیدانی کارانی که در مسابقات انتخابی بالاترین رکورد ورودی را کسب کردند تست دوپینگ گرفتیم تا ورزشکاران خود را با اطمینان خاطر به امارات اعزام کنیم.

وی گفت: در حال حاضر ۱۹ دوومیدانی کار برای شرکت در مسابقات جهانی امارات گزینش شده اند که از این تعداد ۱۴ نفر آنها را جانبازان و معلولان و ۵ نفر را نابینایان و کم بینایان تشکیل می دهند که برای اعزام این تعداد ورزشکار به امارات منتظر جواب تست دوپینگ چند نفر از ورزشکاران معلول هستیم تا دغدغه ای از نظر دوپینگ برای اعزام دوومیدانی کاران نداشته باشیم.

دبیر اجرایی کمیته ملی پارالمپیک درباره علت کاهش تعداد زنان دوومیدانی کار اعزامی به مسابقات جهانی امارات اظهار کرد: ما تنها کسانی را به امارات اعزام می کنیم که مدال آور باشند و رکورد ورودی را کسب کرده باشند. متاسفانه از ۱۹ ورزشکاری که در لیست اعزامی قرار گرفتند تنها یک دوومیدانی کار زن در بخش معلولان توانست رکورد ورودی را بزند و در سیاست مدال آوری پارالمپیک قرار بگیرد.

رضایی در خصوص وضعیت هاجر صفرزاده نایب قهرمان بازیهای پاراآسیایی جاکارتا در دوی ۴۰۰ متر بانوان و امکان حضور وی در پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو خاطرنشان کرد: هاجر صفرزاده هر چند در آسیا مطرح است و دو طلای آسیا را در کارنامه خود دارد اما در انتخابی تیم ملی نتوانست رکورد ورودی را بزند. البته وی جزو گروه چهارم قرار دارد و اگر بتواند در مسابقاتی که اسفندماه در امارات برگزار می شود، سهمیه ورودی را کسب کند به توکیو اعزام می شود.

وی اضافه کرد: گروه چهارم افرادی هستند که در پارالمپیک توکیو امیدی برای مدال آوری آنها نداریم و با سرمایه گذاری روی این ورزشکاران آنها را برای بازیهای پاراآسیایی ۲۰۲۲ آماده می کنیم.

دبیر اجرایی کمیته ملی پارالمپیک همچنین درباره وضعیت ۲ شناگر معلول و یک شناگر نابینا برای کسب سهمیه پارالمپیک ۲۰۲۰ گفت: در حال حاضر ۳ شناگر ما در جهانی لندن موفق به کسب رکورد ورودی شدند اما این که به چند شناگر سهمیه پارالمپیک اختصاص پیدا می کند بستگی به تصمیم کمیته بین المللی پارالمپیک دارد. اگر IPC به اسم شناگر سهمیه بدهد فرد مورد نظر راهی توکیو می شود اما اگر سهمیه در نظر بگیرد در آن صورت برحسب تعداد سهمیه ها رکوردگیری رسمی انجام می شود تا نفر یا نفرات اعزامی مشخص شوند.

رضایی در پایان در خصوص وضعیت زهرا نعمتی نیز اظهار کرد: زهرا نعمتی چون برای کسب سهمیه المپیک رقابت می کند در اختیار فدراسیون تیروکمان است. اگر در مسابقات آسیایی تایلند موفق به کسب سهمیه شود در آن صورت برنامه ریزی ویژه ای برای او خواهیم داشت. البته وی ورزشکار توانمندی است و رکوردهای وی برخلاف گذشته رو به افزایش است.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha