قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۶۵۷۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

بازدید نماینده یونسکو از ایستگاه راه آهن قم

نماینده یونسکو برای بازدید میدانی از وضعیت پرونده میراث صنعتی راه آهن کشور در فهرست آثار جهانی به استان قم سفر کرد.

بازدید نماینده یونسکو از ایستگاه راه آهن قم

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، در این بازدید به غیر از آنتونی هفلیگر نماینده یونسکو، محمدحسن طالبیان معاون وزارت میراث فرهنگی، حمید یزدانی مدیرکل میراث فرهنگی استان قم و محسن اعتماد مدیرکل راه آهن قم نیز حضور داشتند.

مدیرکل میراث فرهنگی استان قم در این بازدید ضمن خیر مقدم به نماینده یونسکو گفت: در قم علاوه بر بارگاه ملکوتی حضرت فاطمه معصومه(س) و مسجد مقدس جمکران جاذبه های طبیعت گردی و آثار تاریخی منحصر بفردی وجود دارد.

یزدانی با اشاره به گنبد نمکی به عنوان جاذبه ژئوتوریسمی قم افزود: گفت: گنبد نمکی با دارا بودن دریاچه ای کوچک در دل خود پدیده ای طبیعی منحصر به فرد به شمار می رود که ظرفیت بالایی در جذب گردشگر داخلی و خارجی دارد.

وی ادامه داد: کاروانسرای دیر گچین، یکی از بزرگ ترین کاروانسراهای ایران است که ویژگی های منحصربه فرد این اثر باعث شده آن را مادر کاروانسراهای ایران بنامند.

نماینده یونسکو نیز در این بازدید، مهمان نوازی ایرانیان را مایه غرور و افتخار دانست و گفت: امیدوار هستم هدفی که ایرانیان برای ثبت راه آهن به عنوان نخستین پرونده میراث صنعتی ایران در فهرست آثار جهانی یونسکو در نظر گرفته اند، محقق شود.

انتهای پیام/2258

 

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha