قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۶۵۵۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

استاتدار یزد همکاری دستگاه های مختلف برای کاهش تصادفات را خواستارشد

استان ها یزدیزد استاندار یزد با تاکید بر همکاری دستگاه های مختلف اجرایی استان برای کاهش حوادث رانندگی و خسارات ناشی از تصادفات، گفت: پیشگیری و کاهش این گونه حوادث نیازمند یک…

استاتدار یزد همکاری دستگاه های مختلف برای کاهش تصادفات را خواستارشد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، محمدعلی طالبی شامگاه چهارشنبه در شورای ترافیک استان افزود: هرچند در سال های اخیر برای کاهش تصادفات در شهرهای مختلف استان به خصوص شهر یزد فعالیت های متعددی انجام گرفته ولی با توجه به میران حوادث و تلفات ناشی از آن،  اقدامات صورت گرفته کافی نیست و در این زمینه همکاری هرچه بیشتر بخش های مختلف ضروری است.

وی ادامه داد: انجام امور زیربنایی در سطح معابر شهری و برون شهری و برگزاری دوره های آموزشی برای ارتقاء فرهنگ ترافیکی باید در اولویت قرار گیرد.

استاندار یزد خاطر نشان کرد: افزایش آموزش و فعالیت های فرهنگی و اطلاع رسانی به خصوص برای کودکان، نوجوانان و جوانان توسط دستگاه های مسئول نقش مهمی در پیشگیری از حوادث دارد.

طالبی همچنین از اعضای شورای ترافیک خواست تا موضوع کاهش تصادفات را به عنوان یک برنامه محوری مدنظر قرار دهند و با اقدام جدی بین بخشی برای خدمت به مردم اقدام کنند.

همچنین دبیر شورای هماهنگی ترافیک یزد گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۱۷ نفر در تصادفات رانندگی استان جان خود را از دست دادند.

محمد منتظر افزود:  ۶۸ نفر از این افراد در تصادفات برون شهری و ۴۹ نفر نیز  در تصادفات درون شهری قربانی این حوادث شدند که علت ۵۰ درصد تصادفات استان واژگونی خودرو اعلام شده است،

وی تصریح کرد:  از ۴۹ مورد فوتی تصادفات درون شهری ۵۳ درصد آنان موتورسوار و ۳۵ درصد عابرین پیاده بوده اند.

در این نشست نهایی شدن طرح جامع ترافیک شهری یزد تا پایان سال جاری مورد تاکید اعضا شورای ترافیک استان قرار گرفت.

حدود ۳۰۰ هزار دستگاه خودرو و بیش از ۴۰۰ هزار دستگاه موتورسیکلت در استان یزد تردد می کنند.

از جمعیت یک میلیون و ۱۳۸ هزار نفری استان ۶۰ درصد در شهرستان یزد زندگی می کنند.

۷۵۳۶/ ۶۰۱۴/

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha