قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۶۴۸۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

خدمات رسانی البرز به 37 هزار نفر از زائران اربعین

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان البرز گفت: سهم استان البرز در خدمات رسانی به زائران اربعین حسینی ۳۷ هزار نفر است.

خدمات رسانی البرز به 37 هزار نفر از زائران اربعین

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از کرج، حسین فلاح نژاد، سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان البرز در جلسه ای که با حضور رئیس اتاق تعاون و تعاونگران و رئیس ستاد عتبات عالیات استان البرز برگزار شد، با اشاره به اینکه محرم فرصت فرهنگی برای تبیین عظمت قیام امام حسین (ع) است، گفت: حضرت اباعبدالله الحسین(ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است و همچنان که پیامبر اکرم (ص) می فرمایند هر که بر آن کشتی سوار شود، نجات یابد و هر که از آن بازماند غرق شود و محبت و علاقه آن امام بزرگوار بدون حد و مرز در قلوب مؤمنین شعله می کشد و هرگز خاموش نمی شود.

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان البرز با بیان اهمیت نهضت عاشورا در دنیای اسلام ادامه داد: قیام عاشورا نماد آزادی خواهی برای ابناء بشر و ملت ها در طول تاریخ است و امروز نیز امام حسین (ع) نه تنها برای مسلمانان و ایرانیان بلکه برای تمام دنیا و سایر مذاهب نیز اسوه ایستادگی و مقاومت است و آنچه در عاشورا و تداوم این نهضت توسط حضرت زینب کبری (س) رخ داد با فکر و نگاه بشری قابل لمس نیست.

وی اضافه کرد: راهپیمایی اربعین حسینی یک نماد شیعی است و در جهان نظیر ندارد و حتی سایر مذاهب و ملت ها نیز که به گونه ای به امام حسین (ع) ارادت دارند در اربعین حضور می یابند تا عشق و محبت خود را به آن حضرت نشان دهند و ما نیز باید بتوانیم از این فرصت فرهنگی برای نشان دادن اقتدار و وحدت شیعیان استفاده کنیم لذا لازم است به طور منسجم و با همدلی و خلوص قلب با برنامه ریزی مناسب و همیاری به هر شکلی که بضاعت داریم در این حرکت عظیم معنوی و فرهنگی شرکت کنیم.

فلاح نژاد با تأکید بر اینکه اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جهت امور عام المنفعه و همیاری و پشتیبانی از مراسم های ملی و مذهبی و کمک به هموطنان در بلایای طبیعی اماده خدمت است، تصریح کرد : برای چنین امر پسندیده و دارای ثوابی آماده ارائه هرگونه خدمت مادی و معنوی در تهیه و تدارکات موکب ها در کربلای معلی در حد بضاعت همراه ستاد عتبات عالیات هستیم تا بتوانیم بهترین خدمت را به زائرین حسینی داشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: هر آنچه در این حرکت بزرگ به صورت مادی و معنوی انجام می شود در مسیر اهل بیت (ع) و خشنودی خداوند و سرمایگذاری برای آخرت است و باید با هرچه در توان داریم به ترویج این حرکت بزرگ شیعی برای نمایش اقتدار اسلام و مکتب تشیع کمک کنیم.

سلیمان شکری، رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان البرز نیز بیان کرد: اربعین حسینی به یک حرکت جهانی تبدیل شده است و به قول آیت الله بهجت شناخت امام حسین (ع) بین اقوام مختلف جهان زمینه ظهور را فراهم خواهد کرد و در حال حاضر نیز بزرگترین کنگره عظیم جهان تشیع با محوریت پیاده روی اربعین حسینی شکل گرفته است.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان البرز با اشاره به اینکه عراق در همایش اربعین حسینی میزبان ۲۰ میلیون زائر از اقصی نقاط جهان می شود، افزود: این سنت حسنه مربوط به مردم عراق است و آن ها میزبان 20 میلیون نفری که به آنجا سفر می کنند هستند اما مردم عراق هم بضاعت خاص خود را دارند به همین دلیل ما هم به میزبان کمک می کنیم.

شکری با بیان اینکه سهم استان البرز در خدمات رسانی به زائران اربعین ۳۷ هزار نفر است، عنوان کرد: سال قبل ۵۲ موکب البرزی در عراق برپا شد اما امسال ۶۴ موکب از البرز در آنجا مستقر می شود که از این تعداد ۲۶ موکب در نجف، ۲۳ موکب در مسیر نجف به کربلا و ۱۵ موکب نیز در شهر کربلا برپا می شود که در بحث اسکان و پذیرایی به زائران خدمت رسانی می کنند.

وی مطرح کرد: امسال از پنجم تا دهم ماه صفر اقدامات لازم برای آماده سازی موکب ها انجام می شود، از دهم ماه صفر (سیزدهم مهرماه) تا بیست و پنجم صفر نیز پیک خدمت رسانی به زائران در بحث اسکان، تغذیه و پذیرایی است.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان البرز تعداد زائران ایرانی در همایش اربعین سال گذشته را دو میلیون و ۳۰۰ هزار نفر اعلام کرد و افزود: با توجه به اقداماتی که در بحث آزادسازی روادید برای زائران ایرانی انجام شده پیش بینی می شود سه تا پنج میلیون زائر ایرانی در این همایش حضور یابند.

انتهای پیام/د/1105/س/1

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha