قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۶۴۸۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پیش بینی افزایش ۴۰ درصدی حضور اتباع خارجی در سفر اربعین

مدیرکل دفتر امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور با بیان اینکه تاکنون ۵۰۰۰ نفر از اتباع خارجی در سامانه سماح ثبت نام کرده اند، گفت: پیش بینی می کنیم امسال بیش از ۳۰۰ هزار نفر از اتباع خارجی به زیارت اربعین مشرف شوند.

پیش بینی افزایش ۴۰ درصدی حضور اتباع خارجی در سفر اربعین

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، مدیرکل دفتر امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور با بیان اینکه تاکنون ۵۰۰۰ نفر از اتباع خارجی در سامانه سماح ثبت نام کرده اند، گفت: پیش بینی می کنیم امسال بیش از ۳۰۰ هزار نفر از اتباع خارجی به زیارت اربعین مشرف شوند.

مهدی محمودی (مدیرکل دفتر امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور)  درباره ثبت نام اتباع خارجی برای زیارت اربعین گفت: برابر تصمیماتی که در ستاد مرکزی اربعین گرفته شد مانند سنوات گذشته تسهیلاتی را برای ارائه به زائران اتباع فراهم می کنیم.

وی ادامه داد: براساس این تسهیلات اتباع خارجی در داخل کشور و اتباع خارجی که می خواهند به صورت ترانزیت چه به صورت زمینی و چه به صورت هوایی از مرزها وارد شوند، می توانند برای زیارت اربعین مشرف شوند.

مدیرکل دفتر امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور گفت: پیش بینی ما بر این است، نسبت به سال گذشته حدود ۳۰ الی ۴۰ درصد افزایش حضور اتباع خارجی برای سفر به عتبات و زیارت اربعین را داشته باشیم. برهمین اساس برنامه ریزی کردیم، در حال حاضر ۲۰ موکب فعال شوند. از این تعداد ۱۰ موکب در مرز شلمچه و ۱۰ موکب دیگر در کل مسیرهای منتهی به مرزها پیش بینی شده است.

محمودی خاطرنشان کرد: همچنین پیش بینی شده است، بیشتر اتباع از مرز شلمچه قصد تردد داشته باشند، البته در سایر مرزها نیز هماهنگی های لازم ایجاد شده است.

مدیرکل دفتر امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور ادامه داد: ما به همه اتباع خارجی در داخل کشور توصیه می کنیم نسبت به اخذ دفترچه اقامت که دارای مهر ورود و خروج باشد، اقدام کنند.

وی یادآور شد: امسال نیز هماهنگی انجام شده تا اتباع عراقی که در داخل کشور هستند، همانند شهروندان و زائران ایرانی نیازی به روادید نداشته باشند، اما تمامی اتباع باید شیوه نامه ای که به دفاتر و ادارات کل اتباع استان ابلاغ شده است را رعایت کنند. براساس این شیوه نامه باید مجوز اقامت قانونی داشته و در سامانه سیام که در دفاتر خدمات کفالت است، ثبت نام کنند و پس از اخذ دفترچه در سامانه سماح ثبت نام کرده و پس از پرداخت حق بیمه مانند سایر زائران به زیارت مشرف می شوند.

وی تاکید کرد: تا این لحظه ۵ هزار نفر از زائران پیش ثبت نام را انجام داده اند و ما از زائران اتباع درخواست داریم تا ثبت نام را به روزهای آخر موکول نکنند.

به گفته محمودی پیش بینی می شود بیش از ۳۰۰ هزار نفر از اتباع خارجی برای سفر به عتبات و زیارت اربعین اقدام کنند.

مدیر کل اتباع خارجی وزارت کشور خاطرنشان کرد: در سال گذشته ۲۰۰ هزار تن از اتباع خارجی به زیارت اربعین مشرف شدند.

مدیرکل دفتر امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور تصریح کرد: بیشتر زائران خارجی از کشورهای افغانستان، پاکستان، ترکمنستان و آذربایجان برای سفر اربعین از کشور ما عبور می کنند.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha