قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۶۴۵۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

بسته ی خبری| جذب 400 یزدی در دستگاه های دولتی/ واکنش رئیس شورای شهر یزد به حذف کلمه «شهید» از تابلو معابر شهری

در بخش بسته ی خبری سه شنبه 2 مهرماه، مهم ترین اخبار استان یزد در روزی که گذشت را مرور و بررسی کنید.

بسته ی خبری| جذب 400 یزدی در دستگاه های دولتی/ واکنش رئیس شورای شهر یزد به حذف کلمه «شهید» از تابلو معابر شهری

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از یزد، بخش بسته ی خبری که دربرگیرنده مهم ترین اخبار استان یزد از رسانه های گوناگون است، به صورت روزانه در صفحه ی استان یزد خبرگزاری فارس منتشر خواهد شد.

مهم ترین اخبار روز سه شنبه 2 مهرماه که در رسانه های استان یزد منتشر شد به شرح زیر است:

*کاهش تأخیر پروازهای فرودگاه یزد به 30 دقیقه

محمدی، مدیرکل فرودگاه بین المللی شهید صدوقی یزد در نشست ستاد خدمات سفر استان: در حال حاضر میانگین تأخیر پروازها در این فرودگاه به 30 دقیقه کاهش یافته است.

درگذشته ای نه چندان دور بسیاری از تأخیرهای پرواز در این فرودگاه 24، 16 و 12 ساعت بوده که این میزان اکنون به 30 دقیق رسیده است.

با توجه به شرایط نامطلوب هواپیمایی کشور میانگین تأخیر 30 دقیقه در پرواز ایده آل است.

*پسماندهای یزد به صورت هوشمند مدیریت می شود

صادقیان، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار در نشست کارگروه پسماند استان یزد: مدیریت پسماندها در شهر یزد با راه اندازی سامانه ای در تاریخ سی و یکم شهریورماه هوشمند شده و تا سه ماه آینده کار رصد، کاملاً هوشمند انجام می شود.

همچنین ده دوربین در شهر یزد کار رصد را انجام می دهند. گود و خاک برداری بدون اجازه شهرداری و دستگاه های مرتبط نیز در شهر یزد ممنوع است. همه افراد و نهاد ها باید برای هر فعالیتی در شهر یزد مجوز لازم را دریافت کنند.

*کاروان تجهیز مدارس کمتر برخوردار در یزد راه اندازی شد

کاروان تجهیز مدارس کمتر برخوردار بااعتباری بالغ بر 950 میلیون تومان در استان یزد تشکیل و هم زمان با دومین روز از ماه مهر فعالیت خود را در مناطق کمتر برخوردار آغاز کرد.

*قریب به 400 یزدی در دستگاه های دولتی جذب می شوند

رحمانی معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی سازمان مدیریت و برنامه ریزی یزد: دستگاه اداره کل آموزش وپرورش استان با 316 نفر بالاترین سهمیه استخدامی را به خود اختصاص داده است.

در این آزمون حداقل شرط سن برای ثبت نام در همه دستگاه ها بیست سال است.

حداکثر شرط سن مربوط به دستگاه های اجرایی برای دارندگان مقاطع تحصیلی دیپلم با حداکثر سن بیست وپنج سال (25)، فوق دیپلم حداکثر سن سی سال (30)، کارشناسی حداکثر سن سی وپنج سال (35)، کارشناسی ارشد حداکثر سن چهل سال (40) و دکترا حداکثر سن چهل وپنج سال (45) است .

*کشف یک کیلو و ۲۵ گرم تریاک در یزد

فرمانده انتظامی شهرستان یزد: مأموران پلیس مبازره با مواد مخدر این شهرستان ۲ فروشنده مواد مخدر را دستگیر کردند.

در بازرسی از متهمان که در محله های قدیمی یزد موادفروشی می کردند؛ یک کیلو و ۲۵ گرم تریاک کشف شد.

* 90 درصد روفرشی کشور در یزد تولید می شود

رئیس خانه صنعت معدن و تجارت استان یزد: بیش از ٩٠درصد از روفرشی های کشور در استان یزد تولید می شود درحالی که ۷۰ درصد از روفرشی های تولیدی به کشور های قرقیزستان، ارمنستان، عمان، قطر، آسیای میانه و کشور های همسایه صادر می شود.

قیمت صادراتی هر روفرشی ۲ دلار در هر مترمربع است و در مقایسه با صادرات نفت ارزش افزوده بالایی دارد.

* کاهش تعداد چک های مبادله ای، وصولی و برگشتی در استان یزد در مرداد ۹۸

چک های مبادله ای، وصولی و برگشتی استان یزد در مردادماه ۹۸ نسبت به ماه قبل به ترتیب ۶/۱، ۵/۸ و ۹/۵ درصد کاهش یافته است. این تغییرات یک ماهه به شدت با تغییرات در کل کشور نزدیک می باشد.

به نظر می رسد کارگزاران اقتصادی استان همگام با کل کشور در استفاده از ابزار چک در مردادماه ۹۸ جانب احتیاط را به کار بسته اند.

*واکنش رئیس شورای شهر یزد به حذف کلمه «شهید» از تابلو معابر شهری

سفید رئیس شورای شهر یزد: حذف کلمه مقدس «شهید» از تابلو معابر و خیابان ها را اقدامی ناپسند و مذموم است و همه ما مدیون خون شهدا هستیم و وظیفه داریم به عناوین مختلف یاد و خاطره این عزیزان را زنده نگه داریم، از تابلوی هیچ معبر، کوچه و خیابانی در یزد کلمه شهید حذف نشده و اگر کسی حتی یک مورد سراغ دارد به ما اطلاع بدهد.

اما در خصوص تابلوهای راهنما که در معابر نصب شده این کلمه از ابتدا محذوف بوده و ارتباطی به دوره پنجم هم ندارد، لکن تصمیم گرفتیم که تابلوهایی که نیاز به اصلاح دارند، تعویض شوند.

پایان پیام/90017

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha