قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۶۴۵۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پسر ۱۷ ساله سرکرده باند مخوف شاپورخان!

شاپور و دوستانش خیلی راحت و بدون آن که مورد توجه ساکنان مجتمع های مسکونی قرار بگیرند به منازل مردم و خودرو ها دستبرد می زدند تا این که آرام آرام مرا نیز به عضویت باند خودشان درآوردند چرا که دیگر به یک معتاد کریستالی تبدیل شده بودم و باید برای تامین مخارج اعتیادم با آن ها همکاری می کردم.

پسر ۱۷ ساله سرکرده باند مخوف شاپورخان!

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، روزنامه خراسان: چند سال بود که ماه محرم با کودکان محله به یکی از خیمه های حاشیه خیابان می رفتیم و به پذیرایی از عزاداران امام حسین (ع) می پرداختیم. مادرم پیراهن مشکی بر تنم می کرد و پدرم، من و دوستانم را با خودروی سواری تا خیمه گاه می رساند. از این که می توانستم در مجالس عزاداری خدمتی کنم احساس غرور و نزدیکی به ائمه را داشتم، اما از روزی که با «شاپورخان» آشنا شدم سرنوشتم به کلی تغییر کرد و طوری در منجلاب خلاف افتادم که ...

این ها بخشی از اظهارات نوجوان ۱۴ ساله ای به نام «امیر» است که حلقه های قانون دستانش را می فشرد. او که در یک باند سرقت قطعات خودرو و لوازم منزل به سرکردگی نوجوان ۱۷ ساله سابقه داری توسط نیرو های تجسس کلانتری آبکوی مشهد دستگیر شده بود در حالی که بیش از ۳۰ شاکی داشت و مورد شناسایی مال باختگان قرار گرفته بود درباره چگونگی ورودش به باند «شاپورخان» به مشاور و مددکار اجتماعی کلانتری آبکوی مشهد گفت: پدرم با آن که به بیماری سرطان مبتلا است، اما با خودرواش مسافرکشی می کند و مادرم با کار در یک درمانگاه مخارج زندگی ما را می پردازد با وجود این من کمبودی در زندگی نداشتم.

هر سال منتظر ماه محرم می ماندم تا برای خدمت به عزاداران امام حسین (ع) خیمه های عزا برپا شود از این که با دوستانم به عزاداران چای می دادیم احساس لذت و خوشبختی داشتم تا این که سال گذشته با یکی از دوستانم برای بازی و جست و خیز به پارکی در منطقه قاسم آباد رفتیم آن جا بود که نوجوانی معروف به «شاپور» که او را «شاپورخان» صدا می زدند در حالی که سیگار می کشید نزد ما آمد بچه های پارک از او می ترسیدند و به نوعی از ترس به او احترام می گذاشتند به همین دلیل دوست نداشتم در آن اطراف بازی کنم، ولی «شاپور» به یک باره کنارم نشست و سیگاری را به من تعارف کرد.

من هم برای آن که خودم را نترس جلوه بدهم به راحتی سیگار روشن را از او گرفتم و کنار لبم گذاشتم همین موضوع موجب نزدیکی من و شاپور شد. از آن روز به بعد بعدازظهر ها به پارک می رفتم و کنار شاپور و دوستانش قدم می زدم. این گونه احساس بزرگی و غرور می کردم آرام آرام سیگار را آشکارا لای انگشتانم می گذاشتم و قدم زنان دود می کردم.

کم کم شاپور مصرف کریستال و گل را به من آموخت. من هم که به خاطر برخی مشکلات اقتصادی و بیماری پدرم دچار حالت های عصبی شده بودم سعی می کردم با پیشنهاد شاپور و با مصرف مواد مخدر این حالات را فراموش کنم طولی نکشید که در کنار سیگار مصرف کریستال و گل را افزایش دادم خیلی راحت زیر درختان پارک یا کنار بوته ها می نشستیم و مواد مخدر مصرف می کردیم با وجود این هزینه های خرید مواد مخدر را شاپور می پرداخت.

او با آن که ۱۷ سال بیشتر نداشت، ولی در مصرف مواد مخدر هیچ کس به پای او نمی رسید. شاپور همه وقتش را در پارک می گذراند و هزینه های مواد مخدر را از سرقت اموال مردم تامین می کرد. شاپور تبحر خاصی در باز کردن در منازل و خودرو با شاه کلید داشت.

او و دوستانش خیلی راحت و بدون آن که مورد توجه ساکنان مجتمع های مسکونی قرار بگیرند به منازل مردم و خودرو ها دستبرد می زدند تا این که آرام آرام مرا نیز به عضویت باند خودشان درآوردند چرا که دیگر به یک معتاد کریستالی تبدیل شده بودم و باید برای تامین مخارج اعتیادم با آن ها همکاری می کردم.

دوچرخه، گوشی، لپ تاپ و ... را سرقت می کردیم و شاپور آن ها را به مالخران می فروخت و این گونه روزگارمان را در پارک می گذراندیم تا این که به یک باره خودمان را در محاصره نیرو های تجسس کلانتری آبکوه مشهد دیدیم. ماموران در همه جا حضور داشتند و ما راه فراری نداشتیم حالا هم که دستگیر شده ام و این همه مال باخته به کلانتری آمده اند فقط از خودم، پدرم و امام حسین (ع) خجالت می کشم چرا که هر سال در این ماه به عزادارانش خدمت می کردم و حالا باید به جرم سرقت از همین عزاداران محاکمه شوم. وقتی پدرم را در دادگاه دیدم نتوانستم از شدت شرم به چهره اش نگاه کنم و ...

شایان ذکر است به دستور سرگرد محمدی (رئیس کلانتری آبکوه) اعضای این باند که ده ها فقره سرقت در پرونده سیاهشان دارند برای کشف اموال سرقتی و دستگیری دیگر عوامل مرتبط با آنان در اختیار نیرو های تجسس قرار گرفته اند.

منبع فردا نیوز
ثبت نظرات
captcha