قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۶۴۴۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

کاشفی: رفتار آمریکا برخلاف عرف دیپلماتیک است

یک فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: رفتار آمریکا در عدم صدور ویزا برای تیم همراه رئیس جمهور خلاف عرف دیپلماتیک است.

کاشفی: رفتار آمریکا برخلاف عرف دیپلماتیک است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، حسین کاشفی ، با اشاره به حضور رئیس جمهور در اجلاس سالانه سازمان ملل اظهار کرد: به نظر من فرصتی پیش رو هست و باید از حضور تیم ایرانی در اجلاس سالانه سازمان ملل به عنوان یک موقعیت بسیار خوب که در آن مواضع ایران به خوبی تبیین می شود، یاد کرد.

وی با اشاره به طرح صلح هرمز که رئیس جمهور در این سفر آن را ارائه خواهد داد، افزود: ایران سال هاست با طرح موضوعاتی به دنبال صلح پایدار و برقراری امنیت در جهان و خاورمیانه است. طی سالیان گذشته بحث های همچون گفت وگوی تمدن ها، اتحاد برای صلح  و جهان عاری از خشونت با اقبال بین المللی روبه رو شده است.

این عضو حزب اتحاد ملت با اشاره به پیشینه تاریخی تمدن ایران گفت: با توجه به پیشینه فرهنگی و موضعی که در ایران و اسلام در راستای ضرورت دوری از خشونت داریم؛ همواره سعی کرده ایم بر اساس مصالح صلح طلبی  و مسئولیت پذیری عمل کنیم. حتی در گذشته در جنگ هایی هم که بوده ایرانیان باستان تاکید می کردند به طبیعیت آسیبی وارد نشود. وقتی ما از چنین غنا تاریخی برخوردار هستیم باید همواره تکرار کنیم که ایران نه تنها طرفدار خشونت نیست بلکه طرفدار صلح و دوستدار جهان عاری از خشونت است.

وی با بیان اینک امروز دنیا، آمریکا را به عنوان کشوری بد عهد قبول دارد گفت: در موضوع برجام همه قبول کردند که حق با ایران بوده است؛ مجامع بین المللی توجه مثبتی به صحبت های ایران داشته اند.

کاشفی تاکید کرد: همه می دانند که در تعهدات بین المللی پایبندی به اصل معاهده از اخلاقیات عرصه دیپلماتیک است. همه تاکید دارند که قراردادها نباید یک طرفه باشند همه اعضا که پای میز مذاکره آمدند باید نسبت به تعهداتشان وفای به عهد داشته باشند. در برجام با وجود طولانی شدن مذاکرات جمع بندی از سوی همه اعضا اعلام شد اما طرفی که خود را از آن قرار داد خارج کرد و زیر تعهدش زده آمریکا بوده است.

وی ادامه داد: ایران بارها اعلام کرده به تعهد خود پایبند است اما همه اعضا هم باید بدان پایبند باشند. در همین راستا سخنرانی رئیس جمهور در سازمان ملل فرصت بسیار خوبی است که بدعهدی آمریکا را به دنیا خاطرنشان کند و یادآور شود فشارهای حاصل از تحریم های جدید این دولت مستقیم و غیر مستقیم مردم ایران را نشان گرفته است.

این فعال سیاسی اصلاح طلب افزود: درست است که مردم در مقابل فشارهای آمریکا ایستادگی می کنند و تسلیم نمی شوند اما به لحاظ بین المللی تمام فشارها و اقدامات دولت آمریکا ضد حقوق بشر است و سالمند، کودک و مریض همه تحت فشار تحریم های ایالات متحده آمریکا قرار گرفتند.

وی همچنین گفت: امروز دنیا باید متحد شود ، آنکه ضد حقوق بشر عمل کرده آمریکا است. نباید گذاشت که با تریبون های متعددی که در اختیار دارند ضد ایران وارد عمل شوند.

کاشفی تصریح کرد: سلطنت طلب، منافق و امثال آن ها مسئولیت پذیری نسبت به منافع ملی ندارند و می خواهند فشار آمریکا بیش تر شود؛ رئیس جمهور می توانند به این نکته هم اشاره کنند که همدستان امروز آمریکا چه کسانی هستند و قبلا در تاریخچه فعالیت سیاسی خود چه کردند.

وی یادآور شد: پیام صلح طلبی ایران باید به دنیا اعلام شود. باید از برخوردهای منجر به جنگ ممانعت شود.

وی پایان با اشاره به رفتار غیردیپلماتیک دولت آمریکا در عدم صدور ویزا برای تیم همراه رئیس جمهور گفت: این موضوع یکی از مواردی است که نشان می دهد آمریکا به تعهداتش پایبند نیست. آن ها از امکانی که در اختیار داشتند سوءاستفاده کردند. این اقدام برخلاف عرف بین الملل و دیپلماتیک بوده است.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha