قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۶۳۸۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

افزایش ۴۵۰ هزار تنی تولید مس سونگون با راه اندازی خط سوم

استان ها آذربایجان شرقیتبریز استاندار آذربایجان شرقی اعلام کرد: با راه اندازی خط سوم کنسانتره معدن مس سونگون، تولید سالانه این مجتمع ۴۵۰ هزار تن افزایش می یابد.

افزایش ۴۵۰ هزار تنی تولید مس سونگون با راه  اندازی خط سوم

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، محمدرضا پورمحمدی روز سه شنبه در حاشیه بازدید از مس سونگون در گفت و گو با خبرنگاران افزود: خوشبختانه شاهد تحولات و پیشرفت های قابل توجهی در مس هستیم.
وی با بیان اینکه در بحث اکتشاف در مس سونگون پیشرفت چشمگیری صورت گرفته است، ادامه داد: عملیات مناسبی در این خصوص انجام یافته، بطوری که میزان ذخایر مس به بیش از یک میلیارد تن رسیده که در حال بهره برداری است.
پورمحمدی با اشاره به راه اندازی خط سوم کنسانتره در مجتمع مس سونگون نیز گفت: با راه اندازی این فاز تولید کنسانتره به بیش از ۴۵۰ هزار تن افزایش می یابد.
وی اظهار داشت: با راه اندازی کارخانه تغلیظ نیز ۱۰۰ هزار تن مس محتوایی تولید خواهد شد که لازمه گام بعدی برای راه اندازی کارخانه ذوب است.
استاندار آذربایجان شرقی افزود: مس کاتدی به روش لچینگ، به میزان ۳ هزار تن در سال تولید خواهد شد که مس مورد نیاز استان را تامین خواهد کرد.
وی اظهارداشت: تجهیزات خط سوم کنسانتره مس سونگون در سال، ۱۳۹۰ خریداری شده بود که بنا به دلایلی مسیر متفاوتی رفته بود و با پیگیری هایی که انجام شد ۸۰ درصد تجهیزات به استان برگشته و مابقی نیز انتقال می یابد.
پورمحمدی گفت: در یکسال آینده کارخانه تلغیظ به بهره برداری خواهد رسید و کارخانه ذوب نیز طی مدت ۳۶ ماه راه اندازی خواهد شد.
وی افزود: پتانسیل عمده ای در آذربایجان شرقی وجود دارد ولی از ظرفیت آن کمتر استفاده می شد، بطوری که کنسانتره به شکل خام از استان خارج میشد که با راه اندازی فاز سوم مس سونگون، مراحل فرآوری در همین جا انجام و صنایع پایین دستی استان از آن بهره مند خواهند شد.
استاندار آذربایجان شرقی ادامه داد: هم اکنون برای حدود ۵۰۰ نفر در مس سونگون اشتغال زایی شده است که با افتتاح کارخانه ذوب برای پنج هزار نفر بطور مستقیم فرصت اشتغال ایجاد خواهد کرد.

۶۱۲۰/۵۱۸

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha