قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۶۳۵۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

داشتن پروانه تخصصی برای مشاوران املاک و خودرو الزامی است

استان ها بوشهربوشهر رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: گرفتن پروانه تخصصی اشتغال برای مشاوران املاک و نمایشگاه های خودرو از مراجع ذیصلاح الزامی است.

داشتن پروانه تخصصی برای مشاوران املاک و خودرو الزامی است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، سید حسین حسینی روز سه شنبه در کارگاه آموزشی ویژه مشاوران املاک و نمایشگاه داران خودرو استان بوشهر افزود: از آنجایی که بخش عمده ای از دارایی مردم در بخش مسکن و خودرو سرمایه گذاری می شود از این رو مشاوران املاک و نمایشگاه داران باید آگاهی و مهارت های لازم را با شرکت در دوره های آموزشی تخصصی مرتبط کسب کنند.

وی بیان کرد: بدون شک تحقق این مهم برای فراهم کردن اعتماد در جامعه و پیشگیری از بروز مشکلات حقوقی احتمالی نقشی قابل توجه ایفا می کند.

حسینی ادامه داد: براساس قانون صدور پروانه کسب برای مشاغل تخصصی مستلزم گرفتن پروانه تخصصی و فنی از مرجع صدور توسط متقاضی است.

وی گفت: چنانچه متقاضی واجد شرایط لازم برای گرفتن پروانه تخصصی و فنی نباشد حضور یک نفر شاغل دارنده پروانه تخصصی و فنی در واحد صنفی برای صدور پروانه کسب مشروط به نام متقاضی کافی است.

حسینی یادآور شد: مرجع قانونی صدور پروانه تخصصی این رسته، اداره کل ثبت اسناد و املاک است ولی با توجه به امکانات مجموعه آموزش و پژوهش استانداری و به پیشنهاد اداره ثبت اسناد و املاک  مقرر شده این امر در اختیار حوزه آموزش و پژوهش استانداری قرار گیرد.

یکهزار و ۳۲۰ واحد صنفی در رسته مشاورین املاک و نمایشگاه داران اتومبیل در سطح استان بوشهر فعالیت دارند.

۷۲۱۲/۶۰۴۳

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha