قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۶۳۵۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

سامانی: شماره تلفن های اضطراری ساماندهی مى شود

سخنگوی وزارت کشور گفت: شماره تلفن های اضطراری با دستور رئیس جمهور و پیگیری وزیر کشور ساماندهی مى شود.

سامانی: شماره تلفن های اضطراری ساماندهی مى شود

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، خبرگزاری تسنیم: جلسه هماهنگی اجرای پروژه یکسان سازی شماره تلفن های اضطراری با حضور سید سلمان سامانی معاون هماهنگی وزارت کشور برگزار شد.

سامانی در این جلسه که استاندار هرمزگان و مدیران دستگاه های مرتبط در این استان به صورت ویدئو کنفرانس حضور داشتند، در سخنانی با تاکید بر اینکه ساماندهی شماره تلفن های اضطراری دستور ریاست محترم جمهور و وزیر محترم کشور است، اظهار داشت: در اجرای این پروژه باید از تجربیات سایر کشور ها استفاده شود البته مطالعاتی در این زمینه انجام شده و گزارش آن هم تهیه شده است.

وی در ادامه افزود: تکثر شماره تلفن های اضطراری موجب سردرگمی مردم شده است و بعضاً حتی در هنگام بروز حوادث که مردم نیازمند دریافت خدمات اضطراری هستند در تماس با مراکز متعدد ارائه کننده خدمات با مشکل مواجه می شوند بنابراین باید بر مبناى این ضرورت عقلى و اجراى دستور ریاست محترم جمهور و وزیر محترم کشور این شماره تلفن ها ساماندهی شود.

معاون هماهنگی وزارت کشور تصریح کرد: ساماندهی شماره تلفن های اضطراری شامل دستگاه های خدمت رسان نیروی انتظامی، اورژانس، آتش نشانی، هلال احمر و اورژانس اجتماعی است.

سامانی با بیان اینکه اجرای این پروژه مهم باید طبق جدول زمانبندی اجرایی شود، گفت: بر اساس گزارش ارائه شده توسط دستگاه های مسئول، تصمیم گرفته شد پروژه یکسان سازی شماره تلفن های اضطراری ابتدا به صورت پایلوت در استان هرمزگان اجرایی شود تا بعد از اجرای موفق این طرح به سایر استان ها و در تمام کشور تعمیم داده شود.

وی درباره ویژگی اجرای این پروژه تصریح کرد: در اجرای این پروژه به دنبال تسهیل دسترسی مردم به دریافت خدمات اضطراری و همچنین غیر اضطراری هستیم به طوری که مردم عزیزمان در مواجهه با حوادث تنها با شماره گیری یک شماره تلفن تمام خدمات اضطراری مورد نظر را از دستگاه هاى خدمت رسان متناسب با آن حادثه دریافت کنند.

معاون هماهنگی وزارت کشور تاکید کرد: با اعلام آمادگی استاندار هرمزگان در این جلسه روند و فرآیند اجرای این پروژه در استان هرمزگان همراه با مسئولان استانی مورد بررسی قرار گرفت و با هماهنگی بین دستگاه ها شاهد اجرای این پروژه مهم در آینده ای نزدیک در سطح کل کشور باشیم.

گفتنی است در این جلسه نیروی انتظامی، اورژانس، سازمان بهزیستی، هلال احمر، آتش نشانی، سازمان فناوری اطلاعات، مدیریت بحران و نمایندگان نهاد ریاست جمهورى حضور داشتند.

منبع فردا نیوز
ثبت نظرات
captcha