قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۶۳۳۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

جانسون: توافق هسته ای توافق بدی بود

نخست وزیر انگلیس در ادامه بدعهدی کشور های اروپایی در اجرای مسئولیت های برجامی شان، به پیروی از رئیس جمهور آمریکا توافق هسته را توافقی بد تلقی کرد.

جانسون: توافق هسته ای توافق بدی بود

: نخست وزیر انگلیس در ادامه بدعهدی کشور های اروپایی در اجرای مسئولیت های برجامی شان، به پیروی از رئیس جمهور آمریکا توافق هسته را توافقی بد تلقی کرد.

به گزارش گاردین، بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس در گفتگو با شبکه ان. بی. سی درباره برجام با بیان این که واقعیت همان چیز صحیحی است که رئیس جمهور ترامپ گفته است، این [توافق]یک توافق بد بود و نقص های زیادی داشت، مدعی شد که ایران رفتار مشکل سازی داشته و دارد.

جانسون افزود: اگر [این توافق]توافق بدی بوده است و من می خواهم این را بپذیرم که نقص های زیادی داشته است، پس بیایید یک توافق بهتر داشته باشیم.

اظهارات بوریس جانسون در حالی درباره توافق هسته ای ایران مطرح می شود که انگلیس پیش از این اعلام کرده بود از این توافق حمایت خواهد کرد و این به گونه ای یک وجه تمایز در سیاست های آمریکا و انگلیس در برابر ایران بود.

وی با تحسین رئیس جمهور آمریکا گفت: من فکر می کنم که تنها یک نفر است که می تواند توافقی بهتر انجام بدهد، کسی که داشتن شریکی سرسخت مانند ایران را درک کند و آن رئیس جمهور آمریکا است.

جانسون دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا را یک «مذاکره کننده بسیار بسیار باهوش» توصیف کرده که می تواند یک «توافق ترامپ» را شکل بدهد.

وی در پاسخ به چشم انداز پاسخ نظامی آمریکا به حملات [آرامکو]گفت: فکر نمی کنم این چیزی باشد که لزوما به وضعیت کمکی بکند.

محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان روز گذشته با اشاره به بدعهدی اروپایی ها در اجرای تعهداتشان گفت: ناتوانی سه کشور اروپایی در اجرای تعهداتشان بدون اجازه آمریکا از ماه مه سال ۲۰۱۸ (زمان خروج آمریکا از برجام) آشکار شده است.

راه حل این کمبود، اراده جامع برای ایجاد مسیر مستقل، عدم تکرار طوطی وار ادعا های پوچ آمریکا و عدم ناسازگاری با برنامه جامع اقدام مشترک است. هیچ گونه توافق جدیدی پیش از پایبندی به توافق کنونی (برجام) وجود نخواهد داشت.

منبع فردا نیوز
ثبت نظرات
captcha