قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۶۳۱۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

صبحانه خبری / اول صبح این خبرها را از دست ندهید / روحانی: موضوع آرامکو، دعوای آمریکا با چین است / واکنش ترامپ به طرح روحانی / تازه ترین اظهارات مکرون درباره شانس دیدار ترامپ و روحانی

صبحانه خبری / اول صبح این خبرها را از دست ندهید / روحانی: موضوع آرامکو، دعوای آمریکا با چین است / واکنش ترامپ به طرح روحانی / تازه ترین اظهارات مکرون درباره شانس دیدار ترامپ و روحانی

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، در بسته خبری پیش رو، مهمترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته را با هم مرور می کنیم. این صبحانه خبری مفید و مختصر را بخوانید.

نتانیاهو بار دیگر در راه نخست وزیر شدن - روز دوشنبه رایزنی های رووین ریولین رئیس اسرائیل درباره تشکیل دولت جدید پایان یافت که بر اساس آن بنیامین نتانیاهو به ۵۵ توصیه برای تصدی مجدد نخست وزیری در برابر ۵۴ توصیه برای بنی گانتس رئیس حزب آبی سفید دست یافته است. بر اساس گزارش کانال دوازدهم تلویزیون اسرائیل، ارزیابی منابع بلندپایه نشان می دهد که ریولین پس از نشست سه جانبه که گانتس هم در آن شرکت می کند، نتانیاهو را مامور تشکیل دولت آتی کند.

مکرون شانس دیدار ترامپ و روحانی افزایش نیافته - امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه در خصوص احتمال دیدار رؤسای جمهور ایران و آمریکا گفت: «شانس دیدار میان رئیس جمهور ترامپ و حسن روحانی قطعاً از زمان حمله نفتی عربستان سعودی، افزایش نیافته است».

روحانی برای سفر به نیویورک تردید داشت - «علی ربیعی» سخنگوی دولت گفت: رئیس جمهوری ابتدا تردید داشت که این سفر [به نیویورک] انجام شود یا خیر و در جلسات مختلف این تردید را بیان می کرد و همفکری و هم نظری دوستان را می طلبید. اما این سفر انجام شد و دلیل آن هم احقاق حقوق ملت ایران و رساندن پیام کشورمان به مجامع جهانی و افکار عمومی دنیا است. سخنگوی دولت همچنین درباره توییت «کریستین امان پور» در خصوص مشروط شدن دیدار روحانی با ترامپ به لغو تحریم های ضد ایرانی اظهار کرد: اگر آمریکا آماده متوقف کردن تحریم ها و بازگشت به توافق هسته ای باشد، راه برای تصمیم گیری ما باز خواهد شد از جمله این تصمیمات گفت و گو است؛ در آن صورت تصمیم لازم و مناسب را اتخاذ خواهیم کرد.

واکنش ترامپ به طرح صلح روحانی: استقبال می کنم - دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در واکنش به طرح صلح حسن روحانی برای منطقه خاورمیانه گفت: من همیشه آماده شنیدن طرح صلحی از سوی ایرانی ها هستم. ایران ظرفیت و مردم فوق العاده ای دارد و مدعی شد که امیدوار است ایران به کشوری بزرگ و ثروتمند تبدیل شود. ترامپ همچنین درباره دیدار احتمالی با روحانی در نیویورک گفت: برنامه ای برای این دیدار ندارم.

روحانی: موضوع آرامکو، دعوای آمریکا با چین است - حسن روحانی رئیس جمهور پیش از عزیمت به نیویورک گفت: طرح ما برای امنیت منطقه همکاری دسته جمعی امنیتی اقتصادی با حضور سازمان ملل است. وی افزود: نام این طرح ابتکار صلح هرمز است چون حرف های اولش که اچ، او و پی و ای است با هم ترکیب می شود و نامش امید می شود. روحانی همچنین گفت: وزیر خارجه آمریکا مدام حرف های بی منطق می زند؛ تاکنون ندیدم که منطقی حرف بزند؛ این از عجایب تاریخ است که یک وزیرخارجه همیشه حرف های نادرست می زند. او درباره حادثه آرامکو و اتفاقات بعد از آن نیز گفت: بیش از آنچه که در آرامکو خسارت وارد شده، تبلیغ می کنند. آمریکا می خواهد کل نفت مناطق شرقی عربستان را به طور کامل در مشت خود بگیرد؛ این دعوا البته مربوط به ما نیست، دعوای آمریکا با چین و دیگران است.

شاید بازسازی آرامکو یک سال طول بکشد - روزنامه "وال استریت ژورنال" آمریکا به نقل از مقامات سعودی و پیمانکاران نفتی مطلع خبر داده که ممکن است بازسازی تاسیسات نفتی آسیب دیده آرامکو عربستان که از حملات هفته گذشته به شدت آسیب دیده، نه در عرض چند هفته بلکه چند ماه و حتی 1 سال طول بکشد.

جانسون: ایران مسئول حمله به آرامکو است - «بوریس جانسون» نخست وزیر انگلیس مدعی شد: به احتمال زیاد ایران مسئول حمله به تاسیسات آرامکو در عربستان سعودی است. جانسون گفت: به تلاش های نظامی به رهبری آمریکا در منطقه می پیوندیم.

شرط روحانی برای دیدار با ترامپ در نیویورک - کریستین امانپور خبرنگار و مجری شبکه خبری سی ان ان در حساب توئیتری خود نوشت: «ظریف امروز به من گفت که رئیس جمهور روحانی حاضر است با (دونالد) ترامپ این هفته در نیویورک دیدار کند، اگر ترامپ حاضر باشد آن چیزهایی که ضروری است را انجام دهد؛ لغو تحریمها در ازای نظارتهای دائمی بر برنامه هسته ای ایران.»

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha