قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۶۲۹۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

فارس من| تا پایان سال جاری نخستین پردیس سینمایی تربت حیدریه افتتاح می شود

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تربت حیدریه گفت : تا پایان سال جاری نخستین پردیس سینمایی تربت حیدریه افتتاح می شود

فارس من| تا پایان سال جاری نخستین پردیس سینمایی تربت حیدریه افتتاح می شود

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از تربت حیدریه، مخاطبان در «فارس من» سوژه ای با عنوان «تربت حیدریه سینما ندارد» را ثبت و خواستار پیگیری آن شدند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تربت حی در تربت حیدریه  با یاد آوری این  مطلب که مردم این شهرستان از وجود سینما، فرهنگسرا و مکان های مناسب برای انجام فعالیت های هنری و فرهنگی محروم هسستند، گفت: امروز سینما بخشی از زمان قابل توجه اوقات فراغت مردم را پر می کند و یکی از تفریحات سالم جامعه به شمار می رود.

محمد حسن زاده وجود سینما را زمینه ساز ارتقای فرهنگی و هنری دانست و اضافه کرد: شاید در گذشته سینما بعدی از یک شکل هندسی بود که فاصله نبود تلویزیون یا نبود برنامه های متنوع را پر می کرد، اما هنر هفتم پس از پیشرفت های متوالی همچنان در بین مردم از نظر تفریح  محبوبیت خاص خود را دارد و همچنان از آن به عنوان یک تفریح سالم و پرطرفدار می توان نام برد.

وی افزود: پردیس سینمایی که قرار بود در شهریور سال گذشته به بهره برداری برسد با افزایش دلار و قیمت مصالح ساختمانی مسکوت ماند و سرمایه گذار نتوانست به تعهدات خود عمل کند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تربت حیدریه با اشاره به اینکه هزینه ساخت پردیس سینمایی 15 میلیارد ریال است که شامل سه سالن 50 ، 70 و90 نفره همراه کافه ونگاخانه برای نمایش آثار هنری می شود، افزود: ساختمان پردیس  سینمایی نیمه تمام و در حال حاضر کمیسیون ماده پنج آن هم انجام شده است.

حسن زاده با اشاره به اجرای طرح «سینما امید» در شهرهای فاقد سینما، متذکر شد: طبق پیش بینی ها امیدواریم اگر اتفاق غیرمترقبه ای رخ ندهد  تا پایان سال جاری  شاهد افتتاح نخستین پردیس سینمایی تربت حیدریه باشیم.

وی بیان کرد: 700 میلیون تومان عوض از سوی سازمان سینمایی کشور، 500 میلیون تومان از سوی وزارت کشور از جمله اعتبارات این پروژه سینمایی بوده، همچنین هزینه نقشه برداری بر عهده وزرات ارشاد است که درمحل باغ ملی تربت حیدریه احداث می شود

انتهای پیام/ 70031

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha