قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۶۲۶۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

سرپرست کتابخانه های عمومی استان مرکزی:

بهره برداری از کتابخانه مرکزی اراک در سال آینده ناممکن است

اراک- سرپرست کتابخانه های عمومی استان مرکزی گفت: ساخت کتابخانه مرکزی استان در سال جاری با ۵ درصد پیشرفت فیزیکی همراه بوده و با این روند، پروژه مذکور تا سال ۹۹ هم به بهره برداری نمی رسد.

بهره برداری از کتابخانه مرکزی اراک در سال آینده ناممکن است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، مجید رستگاری گوهر عصر دوشنبه در نشست کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده استان مرکزی در راک، اظهار داشت: سال ۸۴ قرار داد واگذاری زمین کتابخانه مرکزی استان آغاز شد و در سال ۹۳ با تاکید استاندار وقت کلنگ زنی شد، اما مجددا متوقف شد.

وی ادامه داد: کتابخانه مرکزی قرار بود در هفت طبقه در زمینی  به مساحت شش هزار و ۲۰۰ متر مربع و زیر بنای ۱۸ هزار و ۴۳۰ متر مربع در میدان سرداران اراک ساخته شود. سال ۹۳ یک شرکت پیمانکار قرار بود با اعتباری نزدیک به ۲۳ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان ابن پروژه را به اتمام برساند.

سرپرست نهاد عمومی کتابخانه های عمومی استان مرکزی گفت: تاکنون برای کتابخانه مرکزی نزدیک به ۱۵ میلیارد تومان هزینه شده است و در سفر یک روزه دبیر کل نهاد کتابخانه های عمومی استان قرار شد با تامین اعتبار لازم این کتابخانه تا پایان سال ۹۹ به بهره برداری برسد.

مجید رستگاری گوهر افزود: مقرر شد مبلغ ۵ میلیارد تومان توسط وزارت ارشاد، ۱۰ میلیارد تومان از محل برنامه و بودجه پرداخت شود و نهاد کتابخانه های عمومی  کشور بالغ بر ۳۰ میلیارد تومان آن را تقبل کند.

وی بیان کرد: ساخت کتابخانه مرکزی از خردادماه سال جاری با پنج درصد رشد فیزیکی همراه بوده و با این کندی در روند کار این کتابخانه تا سال ۹۹ هم به بهره برداری نمی رسد.

سرپرست کتابخانه های عمومی استان مرکزی به برگزیدگان جشنواره کتابخوانی رضوی اشاره کرد و گفت: در سال گذشته ۱۴ هزار نفر و امسال ۲۶ هزار نفر  از استان مرکزی در این جشنواره شرکت کردند.

وی افزود: امسال جشنواره کتابخوانی رضوی ۲۳۳ برگزیده استانی داشت که در مرحله نهایی ۱۰۳ نفر از آن ها برگزیده شدند که سه نفر از استان مرکزی (محلات، ساوه و فراهان) بودند.

منبع مهر
ثبت نظرات
captcha