قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۶۲۱۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

رییس سازمان پژوهش وزارت آموزش و پرورش:

نماز نماد معنویت و پشتوانه اخلاق است

کرمانشاه_ ️رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش نماز را نماد معنویت و پشتوانه اخلاق دانست.

نماز نماد معنویت و پشتوانه اخلاق است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، حجت الاسلام علی ذوعلم ظهر امروز در آیین به صدا درآمدن زنگ نماز  اظهار داشت: اسلام دین عدالت، مردم سالاری دینی،پیشرفت گرایی، تقویت گر علم و پرچمدار توسعه علمی در جهان است که هراندازه در مقابل دشمن سخت می ایستد در برابر افراد مسلمان روحیه ایمانی را توسعه می دهد.

وی با بیان اینکه اسلام اهل گفتگو، مباحثه و  پرسشگری است، افزود: در کنار معنویت، ولایت، توجه به قرآن و عرفان از مفاهیم اسلامی هستند.

رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به پیشرفت اسلام گفت: آمریکا با هدف ایجاد نگاه منفی جهان به اسلام داعش را پرورش داده است.

این مسئول با بیان اینکه نظام سرمایه داری با اسلام سازگار نیست، گفت: این نظام از ریختن خون مسلمانان باکی ندارد.

وی افزود: امروز در میان مردم غرب خودآگاهی فطری برای مقابله با نظام سرمایه داری ایجاد شده است.

حجت الاسلام ذوعلم در بخش دیگر از سخنانش اظهار داشت: پشتوانه آزادی نماز است کسی که می گوید ایاک نعبد و ایاک نستعین یعنی زیر بار هیچ ظلمی نمی رود.

این مسئول نماز را نماد معنویت و پشتوانه اخلاق دانست و گفت: نمازگزاران هرگز به دنیا دل نمی بندند و رسیدگی به محرومان برای آنها سخت نیست.

شهدا سرمایه نظام اسلامی هستند

وی افزود: امام راحل چنین نگاهی داشت که نماز مانع تکاثر و سلطه گرایی می شود بنابراین زمینه ساز عدالت خواهد بود همچنین افراد نمازگزار اهل قانون هستند و حاضرند منافع شخصی شان از بین برود اما قانون حفظ شود.

رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: هویت ما هویت اسلامی ایرانی و انقلابی است که با اسلام و انقلاب ایران نیز با برکت شده است.

این مسئول تصریح کرد: شهدای ما مجاهدین واقعی هستند که ننگ پاسخ مثبت به دشمن را نپذیرفتند اما حاضر به پذیرش شکنجه شدند؛ آنها سرمایه های ما هستند.

وی عنوان کرد: امروز در عرصه جهانی هم این حرکت انقلابی، لبنان و عراق و سوریه را به پیش برده و نجات داده و در کشورهای اسلامی نیز این بذر پاشیده شده است.

حجت الاسلام ذوعلم خاطرنشان کرد: انقلاب به نام امام راحل(ره ) رقم خورده و مقام معظم رهبری نیز با بیانات حکیمانه خود بر این باره تاکید دارند بر همین مبنا باید فصلی برای امام شناسی و شناختن خط و نگاه و سیره امام راحل داشته باشیم.

رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش بیان داشت: با ادامه دادن خط امام راحل(ره )  در آینده به سمت تمدن اسلامی پیش خواهیم رفت.

حجت الاسلام ذوعلم گفت: نباید نمازگزاران افراد با نگاه تشریفاتی باشند امیدوارم همگی اهل نماز و پرداخت زکات و ناهی از منکر و آمر به معروف باشیم.
 

منبع مهر
ثبت نظرات
captcha