قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۶۲۰۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

ستاد یارانه: یارانه نقدی ۲۰۰ هزار نفر به صورت آزمایشی حذف شد

سخنگوی ستاد یارانه تبصره ۱۴ از حذف آزمایشی یارانه ۲۰۰هزار نفر از افرادی که توان مالی بالایی دارند خبر داد. وی با بیان اینکه الآن اطلاعات کافی برای شناسایی پردرآمد ها وجود دارد، گفت: همچنین در حال حاضر حساسیت اجتماعی کافی بین مسئولان و مردم و رسانه ها برای لزوم اجرای قانون حذف یارانه نقدی پردرآمد ها ایجاد شده است.

ستاد یارانه: یارانه نقدی ۲۰۰ هزار نفر به صورت آزمایشی حذف شد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، سخنگوی ستاد یارانه تبصره ۱۴ از حذف آزمایشی یارانه ۲۰۰هزار نفر از افرادی که توان مالی بالایی دارند خبر داد.

به گزارش تسنیم؛ حسین میرزایی، سخنگوی ستاد یارانه تبصره ۱۴ در برنامه تیتر امشب گفت: به دو دلیل تاکنون برای حذف یارانه پردرآمد ها اقدام نشده که یکی آن است که داده های مناسب در کشور وجود نداشته و دلیل دیگر هم اجتناب از حساسیت های اجتماعی که ملاحظه ذائقه مردم را می کرده اند، اما وقتی اقدامی به نفع کشور باشد باید شجاعانه عمل کرد.

وی با بیان اینکه الآن اطلاعات کافی برای شناسایی پردرآمد ها وجود دارد، گفت: همچنین در حال حاضر حساسیت اجتماعی کافی بین مسئولان و مردم و رسانه ها برای لزوم اجرای قانون حذف یارانه نقدی پردرآمد ها ایجاد شده است.

رحیم زارع، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی نیز با مرور سرگذشت یارانه و بی اعتنایی دولت ها به فراهم کردن دولت الکترونیک گفت: باید در سنجش و اجرای "آزمون وسع" بیشتر دقت شود و نباید دنبال حذف یارانه افراد با درآمد پایین باشیم.

این عضو کمیسیون اقتصادی ترس مسئولان از حذف یارانه نقدی ثروتمندان را زشت ارزیابی کرد و گفت: میزان یارانه نقدی فقرا و مشمولان کمیته امداد باید افزایش یابد تا عدالت یارانه ای محقق شود.

سخنگوی ستاد یارانه تبصره ۱۴ در ادامه امکان بروز اشتباه را رد نکرد و درباره دلایل آن گفت: برخی بروز مشکل به واسطه حساب بانکی افراد است و گاهی تغییر یا فوت سرپرست خانوار و بعضی وقت ها هم تأخیر در پرداخت یارانه از ناحیه بانک هاست.

وی با بیان اینکه برای کاندیدا های حذف یارانه نقدی پیامک ارسال شده است، گفت: معترضان حذف یارانه نقدی هم باید با شماره ۰۲۱۶۳۶۹ تماس بگیرند.

میرزایی همچنین درباره برآورد های میزان حذف یارانه ها گفت: برآورد دقیقی ندارد و چیزی حدود ۱۰ تا ۱۵ هزار میلیارد تومان می شود.

زارع عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: نباید توزیع عمومی و همگانی یارانه ادامه پیدا کند و مجلس باید با وضع قوانین مناسب دسترسی به اطلاعات بانکی و مالیاتی مردم را فراهم کند که اقدامی به نفع کشور است.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha