قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۶۱۴۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

لزوم کاهش تصادفات جاده ای در استان اردبیل

استاندار اردبیل گفت: اقدامات لازم جهت کاهش سرعت و تلفات تصادفات جاده ای باید انجام شود.

لزوم کاهش تصادفات جاده ای در استان اردبیل

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از اردبیل، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل، اکبر بهنام جو در جلسه کمیسیون مدیریت اجرایی ایمنی حمل و نقل استان اظهار کرد: با توجه به نبود امکان چهارخطه کردن تمام جاده های مواصلاتی در حال حاضر باید با کمترین هزینه ها اقدامات لازم برای کاهش سرعت و کاهش تلفات تصادفات جاده ای را در استان عملیاتی کنیم.

وی افزایش سرعت گیر و سرعت کاه در جاده های پرتردد از جمله جاده های شمال استان را برای کاهش سرعت و تصادفات جاده ای ضروری دانست.

استاندار اردبیل افزود: با توجه به اینکه سرعت غیرمجاز در جاده ها بیشترین علت تصادفات است، گفت: باید هرگونه برنامه کم هزینه موقت در این مسیرها اجرایی شود.

وی نصب دوربین های ثبت تخلفات را از دیگر اقدامات لازم در راستای کاهش سرعت غیرمجاز عنوان کرد و ادامه داد: در صورت امکان از این ابزار نیز برای کنترل جاده ها استفاده شود.

علی رحمتی، مدیر کل حمل و نقل استان اردبیل نیز در این جلسه از کاهش تصادفات جاده ای در شش ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد.

وی افزود: در شش ماه اول سال جاری 63 میلیون تردد خودرو در جاده ها انجام گرفته که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته که 59 میلیون مورد بود شش درصد افزایش داشته است.

مدیرکل حمل و نقل استان اردبیل بیان داشت: تردد خودروهای سنگین نیز از پنج میلیون و 500 مورد در سال گذشته به پنج میلیون و 600 مورد افزایش یافته است، همچنین سرعت های غیرمجاز در سال جاری نسبت به سال گذشته شش درصد کاهش یافته است.

مدیر کل حمل و نقل استان بیان کرد: بیشترین محور تردد در نیمه نخست سال جاری مسیر نمین ـ آستارا با شش میلیون و 400 مورد تردد بوده است.

وی با بیان اینکه سبقت غیرمجاز در شش ماهه نخست سال جاری در جاده های استان 14 درصد افزایش داشته، گفت: مسیرهایی که بیشترین تخلفات رانندگی در آن انجام شده، بران – سه راهی سربند، قره آغاج – بران، گرمی – سه راهی بیله سوار، سه راهی سربند – اصلاندوز، لاهرود – سه راهی مشگین شهر بوده که سرعت های غیرمجاز باعث بروز تصادفات و تخلفات رانندگی شده است.

انتهای پیام/3463/**

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha