قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۶۱۳۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

اخلاق نبوی لازمه کار تعلیم و تربیت است

امام جمعه قزوین با بیان اینکه کارها نباید برای گزارش دهی باشد بلکه باید به دنبال اثرگذاری باشیم، گفت: اخلاق نبوی لازمه کار تعلیم و تربیت است.

اخلاق نبوی لازمه کار تعلیم و تربیت است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از قزوین به نقل از دفتر نماینده ولی فقیه در استان قزوین، آیت الله عبدالکریم عابدینی در دیدار مدیران آموزش و پرورش استان قزوین که به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید برگزار شد، اظهار کرد: رسول اکرم (ص) آموزش، اخلاق و ایمان را به مرتبه اعلای آن رساند و کاری که انبیاء پیشین انجام داده بودند را تکامل بخشید.

وی با بیان اینکه رسالت رسول گرامی اسلام (ص) و ائمه اطهار (ع) جهانی هستند، تصریح کرد: آموزش و پرورش اگر می خواهد تأثیرگذار باشد باید آرمان های پیغمبر (ص) و ائمه اطهار (ع) را دنبال کند و همانند آنها اهدافی جهانی را تدوین و تبیین کند.

امام جمعه قزوین خاطرنشان کرد: نبی مکرم اسلام (ص) قرآن و عترت را به عنوان میراث رسالت خود معرفی کرد و ضروری است معلمان و آموزش و پرورش دغدغه روزافزونی در عرصه های قرآنی داشته باشند و میراث پیامبر (ص) و قرآن را محور اصلی برنامه های خود قرار دهند.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با بیان اینکه نباید کارهایمان را بر مبنای گزارش دهی انجام دهیم، بیان کرد: در انجام برنامه های حوزه کاری خود، گزارش دهی را محور قرار ندهید و تلاش کنید کارهایی انجام شود که اثرگذار باشد، حتی اگر مدیران بالادستی از آنها مطلع نشوند و در قالب گزارش قرار نگیرد.

وی برخورداری از اخلاق نبوی را لازمه کار تعلیم و تربیت دانست و گفت: مدیران آموزش و پرورش و معلمان باید اخلاق نبی مکرم اسلام (ص) را سرلوحه کار خود قرار دهند چرا که اثرگذاری در این حوزه نیازمند اخلاق نیکوست.

انتهای پیام/

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha