قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۶۱۳۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

وزیر علوم اعلام کرد

رایزنی با بانک مرکزی و سازمان برنامه برای تامین اعتبار فرصت های مطالعاتی

وزیر علوم با اشاره تلاش این وزارتخانه برای تامین مالی فرصت مطالعاتی دانشجویان در نیمه دوم سال، گفت: قول هایی برای تامین این اعتبار از سوی دولت داده شده است.

رایزنی با بانک مرکزی و سازمان برنامه برای تامین اعتبار فرصت های مطالعاتی

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، دکتر منصور غلامی ضمن بیان این مطلب به تشریح آخرین وضعیت اعزام دانشجویان دکتری به فرصت های مطالعاتی خارج از کشور پرداخت و اظهار کرد: ما پیگیر تامین منابع مالی اعزام دانشجویان دکتری به فرصت های مطالعاتی برای سال جاری هستیم و باید مجدد تامین مالی این اعزام ها از سوی دولت انجام شود.

وی در ادامه تصریح کرد: نگران عدم تامین منابع مالی اعزام دانشجویان به فرصت های مطالعاتی خارج از کشور نیستیم اما نمی توان از الان در مورد آن اظهار نظر کرد چرا که ممکن است از سوی دانشجویان انتظار ایجاد شود و آنها بگویند که ما اعلام کردیم مشکل کمبود منابع آنها از اول مهر ۹۸ رفع خواهد شد.

وزیر علوم همچنین خاطر نشان کرد: در حال رایزنی به مسئولان بانک مرکزی و سازمان برنامه و بودجه برای تامین اعتبار اعزام دانشجویان به فرصت مطالعاتی خارج از کشور برای شش ماه دوم سال جاری هستیم و قول هایی نیز داده شده است، امیدواریم این همکاری به منظور اعزام دانشجویان بر اساس ظرفیت های از پیش تعیین شده صورت بگیرد.

 پیش از این دکتر غلامی اعلام کرده بود که «اوایل سال جاری مشکل خاصی در اعزام دانشجویان و اساتید به فرصت های مطالعاتی خارج از کشور وجود نداشت و اعزام ها طبق برنامه زمان بندی انجام شده است اما طی دو سه ماه اخیر مقداری به لحاظ مالی با محدودیت ریالی و ارزی مواجه شدیم و فرایند اعزام ها کند شده است اما این مسئله نیز تا مهر ماه جاری حل خواهد شد و ما تعهدات خود در این زمینه را انجام خواهیم داد.»

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha