قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۶۱۲۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

بیش از ۴ هزار قطعه پرنده در تالابهای نقده جوجه آوری کردند

ارومیه - رئیس اداره محیط زیست شهرستان نقده گفت: امسال بیش از ۴ هزار قطعه پرنده در تالابهای نقده جوجه آوری کردند.

بیش از ۴ هزار قطعه پرنده در تالابهای نقده جوجه آوری کردند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، اکبر محمدیان در این خصوص افزود: با افزایش سطح آب و غنای مواد غذایی تالاب های نقده، امسال آمار پرندگان این تالاب ها نسبت به سال گذشته ۳۰ درصد افزایش یافت است.

وی گفت: پوشش گیاهی، منابع غذایی غنی وعمق مناسب آب ، پس از ۵ سال پای پلیکان های سفید و درنای طناز را به تالاب های این شهرستان  باز کرده است.

محمدیان ادامه داد:در حال حاضر ۴ هزار قطعه فلامینگو، ۲۵۰ قطعه پلیکان و ۵۰۰ قطعه درنای مهاجر ، در تالاب های شهرستان نقده فصل جوجه آوری را سپری می کنند.

محمدیان گفت: آب و هوای مساعد در تالاب آق قلعه نقده و امنیت زیستی و غذایی مهمترین عامل مشاهده اردکهای سر سفید و سر حنایی در این تالاب است اکنون تالاب آق قلعه به یکی از زیستگاه های مهم اردک سرسفید  و سر حنایی در منطقه تبدیل شده است به طوری که این پرنده گان حتی در این تالاب اقدام به لانه سازی و جوجه آوری کرده وبومی می شوند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست نقده افزود:مشاهده اردک سرسفید درتالاب سولدوز نیز امیدوارکننده بوده و با روند فعلی وجود امنیت غذایی وزیستی در سایر تالابها درآینده شاهد افزایش تعداد آماری این پرندگان خواهیم بود.

وی یادآور شد: در شهرستان نقده، ۱۷ تالاب فصلی و دائمی از جمله تالاب یادگارلو ، حسنلو و سیران گولو وجود دارد که وسعت مجموع آنها به ۷ هزار هکتار می رسد و در کنوانسیون بین المللی رامسر به ثبت رسیده اند.

منبع مهر
ثبت نظرات
captcha