قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۶۰۹۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

سیاوشی مطرح کرد؛

افزایش تعامل میان وزارت ورزش و صدا و سیما راهگشای مشکلات بانوان ورزشکار

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه صدا و سیما به ورزش بانوان کم توجه است، گفت: افزایش تعاملات میان وزارت ورزش و صدا و سیما راهگشای مشکلات بانوان ورزشکار است.

افزایش تعامل میان وزارت ورزش و صدا و سیما راهگشای مشکلات بانوان ورزشکار

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، طیبه سیاوشی شاه عنایتی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در رابطه با تفاوت دستمزدها و جوایز ورزشکاران زن و مرد، گفت: تبعیض هایی میان بانوان و مردان ورزشکار در همه جا دنیا وجود دارد و همواره ارزیابی های مالی و حمایتی در حوزه ورزش بانوان ضعیف تر بوده چرا که دیرتر از مردان به عرصه های قهرمانی ورود کردند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه در دهه های اخیر شاهد حضور بیشتر بانوان در عرصه های قهرمانی و مسابقاتی همچون المپیک بوده ایم، افزود: متاسفانه علی رغم موفقیت  بانوان ورزشکار در سال های اخیر، هنوز ورزش بانوان در مباحث مربوط به اسپانسری، جوایز و دستمز ها در حوزه ملی متناسب با ورزش مردان نیست.

سیاوشی، با اشاره به برخی از نابرابر ی ها میان بانوان و مردان ورزشکار، اظهار کرد: در سال های اخیر تلاش هایی برای کمتر شدن تبعیض ها و نابرابری های مردان و بانوان ورزشکار صورت گرفته و همواره سعی شده این نابرابری ها از روش های دیگر جبران شود. از طرفی تاخیر در پرداخت جوایز یکی دیگر از گلایه های بانوان ورزشکار بوده است که امیدواریم به زودی بر طرف شود.

عضو مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از کم توجهی صدا و سیما به ورزش بانوان، یادآور شد: صدا و سیما اخبار قهرمانی بانوان را کمتر از آقایان پخش و اعلام می کند در صورتی که برای پیشرفت بانوان باید این سازمان توجه بیشتری به اخبار این حوزه داشته باشد.

نبود اسپانسر  مالی مهم ترین مشکل حوزه ورزش بانوان کشور است

این نماینده مردم در مجلس دهم نبود اسپانسر های مالی را مهم ترین مشکل حوزه ورزش بانوان کشور دانست و تصریح کرد: پخش زنده مسابقات و پوشش خبری حوزه ورزش بانوان تاثیر بسیار زیادی بر اسپانسرگیری و تامین منابع مالی برای ادامه فعالیت بانوان دارد چرا که بانوان در عرصه های قهرمانی و اردو های آمادگی به سختی منابع دولتی جذب می کنند.

افزایش تعاملات میان وزارت ورزش و صدا و سیما راهگشای مشکلات بانوان ورزشکار است

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه افزایش تعاملات میان وزارت ورزش و صدا و سیما راهگشای مشکلات بانوان ورزشکار است، خاطرنشان کرد: اگر در صدا و سیما برای بانوان نیز همانند مردان صفحه تبلیغاتی گذاشته شود بسیاری از مشکلات بانوان ورزشکار رفع خواهد شد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس با اشاره به اینکه موضع حضور زنان در صدا و سیما ارتباط مستقیمی با سیاست های وزارت ورزش و جوانان دارد، گفت: ما در مجلس همواره حقوق و مطالبات زنان ورزشکار را از مسئولان مربوط پیگیری خواهیم کرد./ 

پایان پیام

منبع خانه ملت
ثبت نظرات
captcha