قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۶۰۷۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

بخش عظیمی از موانع رونق اقتصادی داخلی است

استاندار قزوین گفت: امروز بخش عظیمی از موانع داخلی است بنابراین باید این موانع را برداریم و پذیرفتنی نیست در شرایط تحریم به دست خود برای خودمان مشکل ایجاد کنیم.

بخش عظیمی از موانع رونق اقتصادی داخلی است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از قزوین، جمالی پور در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان که ظهر امروز در استانداری قزوین برگزار شد، اظهار کرد: در سال های اخیر موضوع سرمایه گذاری مورد توجه جدی همه مسؤلان کشور قرار گرفته و همه یک صدا در کنار هم هستند تا سرمایه گذاری ها به نتیجه رسیده و اقتصاد پویا در کشور شکل بگیرد.

وی افزود: در این مسیر به مشارکت مردم نیاز داریم اما امروز حضور مردم در اقتصاد کم رنگ است و بیشتر دولت و سایر دستگاه ها در این زمینه فعال هستند در حالی که اگر بخواهیم از این وضعیت خارج شویم باید بستری فراهم کنیم تا مردم در حوزه اقتصاد فعال شوند.

استاندار قزوین اضافه کرد: اگر ایمان پیدا کنیم که راه نجات کشور اقتصاد و حضور مردم در این عرصه است همه ما تکلیف داریم بستر لازم را برای این حضور فراهم کنیم.

جمالی پور ادامه داد: سلیقه ای بودن سرمایه گذاری که در گذشته وجود داشته موجب شده ضربه بخوریم و منابع به هدر رود اما امروز همه کار ما علمی است و وقتی از سرمایه گذاری حرف می زنیم از منافع ملی سخن می گوییم بنابراین نگاه ها تغییر کرده و این بهترین فرصت برای اقتصادی شدن کشور است.

وی عنوان کرد: موقعیت جغرافیایی ایران یک سرمایه بزرگ است که این امر موجب رغبت سرمایه گذاران خارجی برای سرمایه گذاری در ایران شده است.

استاندار قزوین تصریح کرد: از سوی دیگر ایرانیان نخبه هستند و اگر مغز ایرانی مورد احترام قرار گیرد، می تواند رونق اقتصادی را رقم بزند.

جمالی پور گفت: مدیران باید از بخشی نگری عبور کنند زیرا بخشی نگری بزرگترین آفتی است که در دهه های اخیر با آن روبرو بودیم اما الحمدالله الان این دیدگاه تغییر یافته است و همه باید در خدمت منافع ملی قرار بگیریم.

وی تأکید کرد: برای ما پذیرفته نیست که یک درخواست سرمایه گذاری بیش از ۲۲ روز به طول بیانجامد.

استاندار قزوین خاطرنشان کرد: مردم امروز از ما دل زده هستند و احساس می کنند بین خود و آن ها سد ایجاد کرده ایم که این امر موجب نفرت آنان نسبت به ما شده است بنابراین وقتی مسؤلیت قبول کردیم همواره باید پاسخگو باشیم.

جمالی پور یادآور شد: از مدیران انتظار دارم از امروز روندها را به نفع اشتغال و سرمایه گذار تغییر دهید زیرا امروز بخش عظیمی از موانع داخلی است بنابراین باید این موانع را برداریم و پذیرفتنی نیست در شرایط تحریم به دست خود برای خودمان مشکل ایجاد کنیم.

انتهای پیام/۷۷۰۱۰/

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha