قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۶۰۷۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

شکفتن غنچه ها و شکوفه ها در باغ تعلیم و تربیت

۲۷ هزار دانش آموز پایه اول و ۲۴ هزار نوآموز پیش دبستانی استان کردستان، آغاز سال تحصیلی خود را جشن گرفتند.

شکفتن غنچه ها و شکوفه ها در باغ تعلیم و تربیت

منطقه کردستان، مراسم نمادین جشن شکوفه ها و غنچه ها با سرود دسته جمعی دانش آموزان و خوش آمدگویی های مجری میان شور و شعف نوآموزان و کلاس اولی ها امروز، 31 شهریورماه در مدرسه بدر سنندج برگزار شد.

رشید قربانی، مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستان ضمن خوش آمدگویی به دانش آموزان برای حضور در مدارس تعلیم و تربیت و آغاز سال تحصیلی جدید اظهار کرد: خانواده و مدرسه در کنار هم باید برای تربیت درست آینده سازان کشور تلاش کنند.

وی افزود: فلسفه اصلی تعلیم و تربیت این است که بتوانیم شایستگی های اخلاقی را میان دانش آموزان نهادینه کرده و آنان را برای آینده ای روشن مهیا کنیم.

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان عنوان کرد: اگر فضای کلاس و مدرسه این آمادگی را داشته باشد که دانش آموزان را با فضایل نیک انسانی آشنا کرده و شایستگی های اخلاقی مثبت را در آنان نهادینه کند، در این صورت موفق عمل کرده است.

وی اعلام کرد: مدیر، معاون، معلم، مربی پرورشی و مشاور باید به همراه اولیا برای تربیت صحیح دانش آموزان، تلاش کنند چراکه با تحقق این مهم می توانیم، جامعه مترقی و متحولی را پایه گذاری کنیم.

قربانی بیان کرد: اگر بعد از پایان سال تحصیلی همین ذوق و شوق روز اول را در دانش آموزان حفظ کرده باشیم، می توانیم ادعا کنیم که راه را درست رفته ایم در غیراین صورت باید در آموزش هایمان تجدید نظر کنیم.

وی تاکید کرد: برای اینکه دانش آموزان با علاقه درس بخوانند، محیط مدرسه باید شاداب و با نشاط بوده و تمام عوامل مدرسه با رفتار خوب خود زمینه را برای اشتیاق بیشتر آنان به درس و مدرسه فراهم کنند.

صدیقه عبداللهی، معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش کردستان نیز در ادامه این مراسم گفت: امروز همزمان با سراسر کشور ۲۷ هزار دانش آموز پایه اول و ۲۴ هزار نوآموز پیش دبستانی سال تحصیلی خود را آغاز کردند.

وی بیان کرد: این دانش آموزان در بیش از یک هزار و ۹۵۰ مدرسه ابتدایی و ۷۰۰ مرکز پیش دبستانی استان وارد عرصه تعلیم و تربیت شده و سال تحصیلی خود را آغاز می کنند.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش کردستان افزود: هدف از برگزاری جشن غنچه ها و شکوفه ها آشنایی دانش آموزان و نوآموزان با محیط مدرسه و عوامل آموزشی و اجرایی مدارس و مراکز پیش دبستانی و کاهش استرس و اضطراب دانش آموزان و ایجاد خاطره خوب و به یاد ماندنی در فضایی پرشور و نشاط است.

عبداللهی ابراز امیدواری کرد: با ایجاد فضایی مناسب در این روز زمینه را برای حضور با نشاط دانش آموزان پایه اول و نوآموزان پیش دبستانی فراهم کنیم.  

وی اعلام کرد: امسال 158 هزار دانش آموز مقطع ابتدایی استان کردستان به عرصه های تعلیم و تربیت ورود پیدا می کنند و سال تحصیلی خود را با شور و شعف آغاز می کنند.

در پایان این مراسم با حضور مسئولین استانی و شهرستانی و اولیا، دانش آموزان پایه اول و نوآموزان پیش دبستانی با عبور از دروازه قرآن وارد کلاس های درس شدند و اولین روز ورود به مدرسه را جشن گرفتند.

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha