قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۶۰۵۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

جزئیات تغییر ساعات کاری بانک ها تا ۱۵ مهرماه

دبیر شورای هماهنگی بانک های دولتی و نیمه دولتی، جزییات مصوبه دولت در خصوص تغییر ساعات کاری دستگاه های اجرایی و بانک ها در ۱۵ روز نخست مهرماه را تشریح کرد.

جزئیات تغییر ساعات کاری بانک ها تا ۱۵ مهرماه

: دبیر شورای هماهنگی بانک های دولتی و نیمه دولتی، جزییات مصوبه دولت در خصوص تغییر ساعات کاری دستگاه های اجرایی و بانک ها در ۱۵ روز نخست مهرماه را تشریح کرد.

به گزارش پژوهشکده پولی و بانکی، علیرضا قیطاسی درباره مصوبه دولت در خصوص تغییر ساعات کاری بانک های شهر تهران در ۱۵ روز نخست مهرماه گفت: کارمندان بانک ها حداکثر تا ساعت ۹ صبح روز های اول تا پانزدهم مهرماه مجاز هستند به دلیل آغاز سال تحصیلی جدید و افزایش ترافیک در سطح شهر تهران، تاخیر داشته باشند و این تاخیر مجاز خواهد بود.

وی ادامه داد: با توجه به این بخشنامه، مرخصی ساعتی برای کارکنانی که با تاخیر در محل کار حاضر شوند، محاسبه خواهد شد.

دبیر شورای هماهنگی بانک های دولتی و نیمه دولتی تصریح کرد: البته مدیران شعب بانک ها حتما به گونه ای برنامه ریزی خواهند کرد که هیچ گونه خللی در خدمات رسانی به مشتریان صورت نگیرد و مشکلی در این زمینه وجود نداشته باشد.

با توجه به آغازسال تحصیلی ۱۳۹۹-۱۳۹۸ از ابتدای مهرماه و به منظور مدیریت تقاضای سفر های شهری و کاهش زمان تاخیر ناشی از ترافیک سنگین در معابر اصلی و شریانی شهر تهران، تمامی دستگاه های اجرایی و بانک های شهر تهران براساس مصوبه دولت مجازند از اول تا پانزدهم مهرماه در صورت تاخیر کارمندان خود تا ساعت (۹) صبح، تاخیر مزبور را مجاز تلقی کنند و در صورت لزوم ساعات تاخیر را به عنوان مرخصی ساعتی منظور دارند.

در این راستا دستگاه های اجرایی و بانک ها مکلفند به نحوی برنامه ریزی کنند که خدمت رسانی با وقفه مواجه نشود.

قیطاسی همچنین در خصوص قطعی موقت و یک ساعته خدمات بانکی در زمان تغییر ساعت گفت: تغییرساعت رسمی کشور هر شش ماه یکبار و در اول فروردین و سی ام شهریورماه یک برنامه عادی است و سیستم بانک ها به طور عادی و اتوماتیک این تغییرات را انجام می دهد.

وی با بیان اینکه قطعی موقت شب گذشته نیز طبق روال گذشته انجام شد، تصریح کرد: البته این تغییر ساعت همواره با اختلال احتمالی و مقطعی همراه بوده و بلافاصله سیستم بانک ها آماده ارائه خدمت شده است.

منبع فردا نیوز
ثبت نظرات
captcha