قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۶۰۴۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

جشن شکوفه ها در۳۶۰۰ مدرسه ابتدایی سیستان و بلوچستان برگزار شد

استان ها سیستان و بلوچستان زاهدان جشن شکوفه ها همزمان با سراسر کشور امروز/یکشنبه/ ویژه دانش آموزان اول ابتدایی در سه هزارو ۶۰۰ مدرسه سیستان و بلوچستان برگزار شد.

جشن شکوفه ها در۳۶۰۰ مدرسه ابتدایی سیستان و بلوچستان برگزار شد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان در حاشیه این مراسم  اظهار داشت: ۹۵ هزار دانش آموز کلاس اول ابتدایی پسر و دختر این استان سال تحصیلی خود را با یاد و خاطره رزمندگان اسلام در هشت سال دفاع مقدس آغاز می کنند تا با کسب علم و دانش ادامه دهنده راه شهیدان باشند.
حمیدرضا رخشانی افزود: جشن شکوفه ها به منظور آشنایی نوآموزان با فضای جدید کلاس و مدرسه پیش از آغاز رسمی کلاس ها امروز در  سیستان و بلوچستان برگزار شد.

وی ادامه داد: امسال ۴۹ هزار و ۵۰۰ نفر از دانش آموزان اول ابتدایی سیستان و بلوچستان را پسران و ۴۵ هزار و ۵۰۰ نفر را دختران تشکیل می دهند.

مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان با بیان اینکه پیش بینی می شود آمار دانش آموزان پایه اول استان به ۱۰۰ هزار نفر افزایش یابد گفت: امسال ورودی دانش آموزان پایه اول به مدارس استان افزون بر چهار درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

وی از حذف مدارس خشتی و گلی تا پایان سال ۹۸ در سیستان و بلوچستان خبر داد و افزود: ۲۱۰ کلاس خشتی و گلی در استان وجود داشت که هم اینک تعداد آنها به ۱۶۰ کلاس کاهش یافته است و برنامه برای حذف این مدارس تا پایان سال در دستور کار آموزش و پرورش قرار دارد.

۷۳۱۶**۳۲۱۳

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha