قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۶۰۴۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

ظریف: آغازکننده جنگ در منطقه، پایان دهنده آن نخواهد بود / در نامه ای که به روادید من پیوست کرده بودند صراحتاً نوشته بودند که من واجد شرایط دریافت روادید نیستم

وزیر امور خارجه ایران در بخشی از مصاحبه اش با یک شبکه آمریکایی که منتشر شده می گوید آغازکننده جنگ در منطقه، پایان دهنده آن نخواهد بود زیرا این جنگ اصولا محدود نخواهد بود.

ظریف: آغازکننده جنگ در منطقه، پایان دهنده آن نخواهد بود / در نامه ای که به روادید من پیوست کرده بودند صراحتاً نوشته بودند که من واجد شرایط دریافت روادید نیستم

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در مصاحبه با شبکه «سی. بی. اس.» خطاب به آمریکا هشدار داد اگر جنگی را در منطقه آغاز کند، پایان بخش آن واشنگتن نخواهد بود.

«مارگارت برنان» مجری سی.بی.اس در این مصاحبه (که بخشی از آن شامگاه شنبه منتشر شده و نسخه کامل آن قرار است روز یکشنبه در برنامه "در پیشگاه ملت" پخش شود) از ظریف پرسید: «آیا مطمئن هستید که می توانید از [وقوع] یک جنگ جلوگیری کنید؟»

ظریف نیز پاسخ داد: «نه، من مطمئن نیستم که می توانیم از [وقوع] جنگ جلوگیری کنیم اما مطمئنم هر کسی که [این جنگ] را شروع کند، پایان دهنده آن نخواهد بود».

وی در پاسخ به سوال برنان برای توضیح بیشتر درباره این جمله خود، تصریح کرد: «یعنی این جنگ محدود نخواهد بود».

مجری سی.بی.اس سپس از ظریف پرسید آیا صدور روادید برای او جهت حضور در نیویورک را علی رغم تحریم بودن، نشانه ای از تمایل آمریکا جهت مذاکره می داند و او نیز گفت: «نه ضرورتا! زیرا ایالات متحده مجبور است به عنوان میزبان مقر سازمان ملل برای [هیأت های] کشورهای عضو روادید صادر کند».

رئیس دستگاه دیپلماسی ایران ادامه داد: «آنها [دولت آمریکا] در نامه ای که به روادید من پیوست کرده بودند صراحتا نوشته بودند که من واجد شرایط دریافت روادید نیستم اما این کار را بر اساس چشم پوشی انجام می دهند. پس آنها می خواستند من بفهمم که قرار نبود اینجا باشم!»

ظریف در پاسخ به این سوال که ایران، ارسال تجهیزات و نیروی نظامی از سوی آمریکا به عربستان سعودی را چگونه تفسیر می کند، تاکید کرد: «به نظر من اینگونه خودنمایی ها فایده ای ندارد. به نظرم، چیزی که [به بهتر شدن اوضاع] کمک می کند، پایان دادن به جنگ یمن است».

برنان که گویا از جمله ظریف جاخورده بود، پرسید: «به نظر شما این خودنمایی است؟!» و ظریف نیز پاسخ داد: «به نظر من خودنمایی است. این [اقدامات] جهت اشتباهی را برای حل مشکل می رود».

وزیر خارجه ایران در بخش دیگری از این مصاحبه نیز در واکنش به خروج «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا از برجام و درخواست برای توافق بهتر توضیح داد: «فرض کنید، شما یک خانه ای را به من می فروشید اما یک سال بعد، کسی که از شما ارث برده می آید و می گوید که به اندازه کافی پول نداده ای و خواستار توافقی بهتر برای خودش و بدتر برای من می شود. در کجای تاریخ کسی این امر را پذیرفته است؟!»

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha