قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۶۰۳۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

لزوم ساماندهی وانت بارها در پایتخت

معاون حمل ونقل بار و کالای شهرداری تهران با اشاره به اینکه طبق قانون، مدیریت حمل ونقل بار و مسافر در شهر بر عهده شهرداری است، گفت: قرار گرفتن وانت بارها تحت پوشش شرکت های مورد تأیید ضرورت دارد.

لزوم ساماندهی وانت بارها در پایتخت

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، مهدی اسماعیل بیگی معاون حمل ونقل بار و کالای معاونت حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران در گفت وگو با ، درباره گلایه مندی برخی از رانندگان وانت بار برای اخذ تخفیف 70 درصدی طرح ترافیک اظهار داشت: طبق قانون، مدیریت حمل ونقل بار و مسافر در شهر بر عهده شهرداری است و حمل بار طبق ابلاغیه وزارت کشور نیاز به باربرگ دارد و بر اساس همین موضوع تسهیلاتی اعم از تخفیف طرح ترافیک، ارائه سوخت، لاستیک و ... برای آنها انجام می گیرد. 

وی افزود: در شهرداری برای اینکه تخفیف 70 تا 100 درصدی به وانت بارها برای ورود به محدوده طرح ترافیک ارائه دهیم موضوع باربرگ طراحی شده چرا که باید مشخص باشد  مبدأ و مقصد بار کجاست که البته موضوع باربرگ برای مسائلی همچون جلوگیری از قاچاق کالا، سوخت و فرار مالیاتی نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

اسماعیل بیگی خاطرنشان کرد: مشخصاتی که در باربرگ وجود دارد در سامانه وزارت کشور نیز قابل رؤیت بوده و در ارتباط با سامانه صنعت، معدن و تجارت، سامانه سوخت و ... است چرا که همه این شبکه ها به یکدیگر پیوسته هستند و باربرگی که صادر می کنیم برای این موضوعات نیز مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

معاون حمل ونقل بار و کالای معاونت حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران خاطرنشان کرد: برای اینکه تسهیلات مرتبط با حمل ونقل بار انجام گیرد ابتدا در گام نخست باید وانت بارها ساماندهی شوند و تحت پوشش شرکت های مربوطه قرار گیرند و از این طریق موضوعات حقوقی، بیمه ای و ... قابلیت مدیریت خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه متأسفانه در حال حاضر وانت بارها به صورت سنتی حمل بار انجام می دهند، گفت: این افراد برای اینکه از تخفیف طرح ترافیک بهره مند شوند باید یا از طریق اپلیکیشن یا از طریق شماره #2*3*137* اقدام کنند.

اسماعیل بیگی گفت: در حال حاضر صد شرکت از معاونت حمل ونقل بار و کالای شهرداری پروانه فعالیت اخذ کرده و در صورتی که وانت بارها تحت پوشش این شرکت ها قرار گیرند استفاده از تسهیلات برای آنها آسان تر خواهد شد.

انتهای پیام/

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha