قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۶۰۲۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

بازداشت بیش از ۷۰ نفر در تظاهرات مصری ها علیه «السیسی»

تظاهرات مردمی علیه رئیس جمهور مصر همچنان ادامه دارد و نیروهای امنیتی نیز ده ها نفر را بازداشت کردند.

بازداشت بیش از ۷۰ نفر در تظاهرات مصری ها علیه «السیسی»

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، نیروهای امنیتی مصر طی بیست وچهار ساعت گذشته حداقل ۷۴ نفر از معترضان به ریاست جمهوری «عبدالفتاح السیسی» را بازداشت کردند.

به نوشته وبگاه «الجزیره» گروه بین المللی «دیدبان حقوق بشر» ضمن ابراز نگرانی از مشت آهنین دولت و نیروهای امنیتی مصر به تظاهرات کنندگان علیه السیسی، خواستار آزادی فوری آنها و احترام گذاردن قاهره به حق اعتراض مسالمت آمیز مردم شد.

فضای سیاسی مصر در ماه های گذشته کم ملتهب نبوده و بتازگی دولت «عبدالفتاح السیسی» با بحرانی جدید روبه رو شده است.

ادامه بازداشت ها و صدور گسترده احکام اعدام و حبس ابد، انتشار گزارش هایی از شرایط بسیار بد زندان ها و سرانجام مرگ مشکوک «محمد مرسی» در ۲۷ خرداد گذشته و پس از آن مرگ پسر ۲۵ ساله اش «عبدالله» که آن هم در شرایط پر ابهامی اتفاق افتاد، حکومت السیسی را در کانون انتقادات حقوق بشری قرار داده بود که سر و کله فردی به نام «محمد علی» پیدا شده و دست به افشاگری های جنجال برانگیزی می زند.

در یک هفته گذشته رسانه ها و محافل سیاسی مصر نقل قول «محمد علی» تاجر و بازیگر مصری مقیم در اسپانیا است؛ فردی که می گوید بیش از ۱۵ سال با ارتش مصر همکاری کرده و از فسادهای این نهاد بعلاوه فساد خانواده السیسی اطلاع دارد.

برای اولین بار از سال ۲۰۱۳ تا کنون مردم مصر بار دیگر به میدان «التحریر» این کشور آمدند و با برگزاری تظاهرات خواستار کنار رفتن السیسی از ریاست جمهوری شدند. (جزئیات بیشتر)

انتهای پیام/

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha