قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۶۰۰۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

رزمندگانی یزدی که در یک روز متولد و در یک ماه شهید شدند

محمدرضا اکرمی متولد 30 شهریورماه سال 51 است که در تاریخ 20 فروردین ماه سال 66 به شهادت رسیده و نام او به عنوان کوچک ترین شهید ابرکوهی در دفتر افتخارات این شهرستان به ثبت می رسد.

رزمندگانی یزدی که در یک روز متولد و در یک ماه شهید شدند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از ابرکوه، شهید محمدرضا اکرمی که به عنوان کوچک ترین شهید ابرکوهی شناخته می شود در روز 30 شهریور سال 1356 متولد شد. او در دوران نوجوانی دانش آموزی کوشا و علاقه مند به مراسمات مذهبی، دینی و همچنین بازی فوتبال بود.

محمدرضا مشغول تحصیل در پایه سوم راهنمایی بود که برادرش به شهادت رسید؛ اما سن کم به او اجازه حضور در جبهه را نمی داد.

او برای تحصیل در پایه اول متوسطه در دبیرستان ابوذر ثبت نام کرد ولی هنوز 3 ماه از سال تحصیلی نگذشته بود که با دست بردن در شناسنامه، برای حضور در جبهه ثبت نام کرد و راهی منطقه شلمچه شد تا در عملیات کربلای 8 شرکت کند.

او همیشه در نامه ها به خانواده اش توصیه می کرد که امام را رها نکنید، از دستورات او پیروی کنید، نماز جماعت و جمعه را ترک نکنید و پشتیبان ما باشید و به مردم ابرکوه سفارش می کرد دست از دوگانگی بردارند و یکرنگ باشند.

محمدرضا در تاریخ 20 فروردین سال 66 زمانی که یک سال از شهادت بردارش محمدحسن می گذشت و خانواده همچنان چشم انتظار بازگشت بدن مطهر محمدحسین از جبهه ام الرصاص بودند، در سن 14 سالگی به شهادت رسید و پیکرش پس از 7 سال به زادگاهش بازگشت.

او در وصیت نامه خود نوشته است: «پدر جان؛ اگر شهید شدم نمی خواهد برایم ناراحت شوی، باید خوشحال باشی و افتخار کنی، چون خداوند امانتی را که به خانواده ای می دهد باز پس می گیرد چه به وسیله مردن و چه به وسیله شهید شدن ...»

شهید محمدباقر یادگار دیگر متولد 30 شهریور است که در سال 1346 در خسروآباد متولد می شود. او برای کسب علم و دانش به مدرسه ابتدایی روستای هم جوار یعنی صفی آباد راه یافت و این دوره را با موفقیت گذراند و پس ازآن به دلیل نبودن امکانات در روستا، ترک تحصیل کرد و شغل پدر را ادامه داد.

محمدباقر از نظر اخلاقی بسیار مؤمن و متدین و مقید به اصول و فروع دین بود و از عاشقان و رهروان کوی امام حسین (ع) بود. او مدتی به جبهه رفت و بعدازآن در روستا به انجام فعالیت های فرهنگی و اجتماعی مشغول شد تا موعد رفتن به خدمت سربازی فرا رسید.

 اطرافیان به او گفتند تا کفالت پدر را بر عهده گرفته و از خدمت معاف شود؛ اما او نپذیرفت و به خدمت اعزام شد.

در آخرین حضور خود در ابرکوه از پدر حلالیت طلبید و رفت تا در عملیات کربلای 8 در منطقه شلمچه در 18 فروردین ماه سال 66 به شهادت رسید.

انتهای پیام/90027

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha