قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۵۹۴۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

ابتکار: لایحه صیانت، کرامت و تأمین امنیت بانوان در دستور کار کمیسیون لوایح قرار می گیرد

استان ها یزدیزد معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده از ارسال لایحه صیانت، کرامت و تامین امنیت زنان در برابر خشونت توسط قوه قضاییه به دولت خبرداد و گفت: این لایحه بزودی…

ابتکار: لایحه صیانت، کرامت و تأمین امنیت بانوان در دستور کار کمیسیون لوایح قرار می گیرد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، معصومه ابتکار روز شنبه در حاشیه نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان در گفت و گوی اختصاصی با افزود: این لایحه برای برخی اصلاحات به دولت ارسال شده تا دولت نظرات نهایی خود را مخصوصا در بخش های مرتبط با وظایف این قوه و تقسیم کار مرتبط با آن مشخص کند و امیدواریم هر چه سریعتر این لایحه برای تصویب به مجلس ارسال شود.

وی با بیان اینکه لایحه تامین امنیت زنان در برابر خشونت، گام مهمی برای تحکیم بنیان خانواده و توجه به حقوق زنان است، گفت: یک جدول تطبیفی برای این لایحه از سوی این معاونت تدوین شده که در کمیسیون لوایح ارائه می شود.

وی اضافه کرد: لایحه یاد شده در سال ۹۶ در کمیسون لوایح مطرح و سپس به قوه قضاییه به دلیل ماهیت قضایی آن ارائه شد که تا کنون این لایحه معطل مانده و اکنون یک هفته است که برای دولت ارسال شده است.

«لایحه صیانت، کرامت و تأمین امنیت بانوان در برابر خشونت» در پنج فصل و ۷۷ ماده تهیه و تنظیم شده و متن آن بر روی وبگاه معاونت حقوقی قوه قضاییه به نشانی(https://mh-gh.eadl.ir) در بخش لوایح ارسال شده به دولت برای کاربران قابل دسترسی است.

۴۱ درصد تسهیلات روستایی در دولت تدبیر و امید به زنان تعلق گرفت

ابتکار در ادامه با بیان اینکه رویکرد دولت دوازدهم حمایت از کارآفرینی و طرح های اشتغال پایدار برای بانوان است و افزود: مهمترین اقدام انجام شده در این زمینه اختصاص ۴۱ درصد تسهیلات اشتغال زایی روستایی به زنان است.

وی افزود: موفقیت بانوان در ایجاد بنگاه های اقتصادی و طرح های اشتغال پایدار قابل قبول بوده و این روند امیدوار کننده است .

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده صبح امروز وارد یزد شد، بازدید از مراکز تخصصی حقوق کودک و کلینیک رشد و تقویت هوش کودکان کشور (باغچه ذهن)، شرکت در همایش ملی بانوی آب، شرکت در نشست بانوان فرهیخته ، دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد، افتتاح مرکز صنایع  دستی  و دیدار با خانواده شهیدان ذاکری نژاد از جمله برنامه های سفر یک روزه ابتکار به استان یزد است.

۲۰۸۸/ ۶۰۱۴/

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha