قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۵۹۴۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

روسیه: سامانه «اس-400» جنگنده «اف-35» را بی اعتبار می سازد

وزارت دفاع روسیه با خط بطلان کشیدن بر ویژگی رادار گریزی جنگنده اف35 ، اعلام کرد که این جنگنده به راحتی در تیررس سامانه اس-400 قرار می گیرد.

روسیه: سامانه «اس-400» جنگنده  «اف-35» را بی اعتبار می سازد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، وزارت دفاع روسیه به تازگی در پیامی خطاب به آمریکا اعلام کرد که سامانه دفاع  موشکی «اس-400 » مستقر در ترکیه جنگنده های نسل پنجم «اف- 35 لایتنینگ» ساخت آمریکا را بی اعتبار می سازد.

بر اساس این گزارش، وزارت دفاع ترکیه به تازگی اعلام کرد که محموله دوم سامانه اس-400 ساخت روسیه وارد کشور شده و این سامانه در آوریل 2020 فعال خواهد شد. 

به نوشته شماره جمعه  وبگاه «پراودا» در بخشی از پیام وزارت دفاع روسیه  خطاب به آمریکا آمده است، جنگنده اف-35 لایتنینگ  فقط برای  مالیات دهندگان  آمریکایی و خریداران خارجی نامرئی است.

 

ترکیه در حالی  پروژه اس-400 با روسیه را پیش می برد که مقامات آمریکایی پیش از این به ترکیه هشدار داده بودند که اگر سامانه های اس-400 را از روسیه تحویل بگیرد، از پروژه جنگنده های اف-35 خارج خواهد شد و با تحریم های جدید آمریکا روبرو می شود. واشنگتن اعلام کرده  که سامانه دفاعی روسیه با ناتو سازگاری ندارد و تهدیدی برای جنگنده های آمریکایی «اف-35» است . (جزئیات بیشتر)

این در حالی است  که «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه به تازگی خواستار خرید جنگنده های پیشرفته روسی از قبیل «سوخو-57» و «سوخو-35» شده است.

انتهای پیام/م

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha