پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۵۸۸۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

ظریف: خود سعودی ها هم دخالت ایران در حادثه آرامکو را باور ندارند

وزیر خارجه ایران بامداد شنبه در توئیتر نوشت حتی خود سعودی ها هم داستان دخالت ایران در حمله به تأسیسات نفتی کشورشان را باور ندارند.

ظریف: خود سعودی ها هم دخالت ایران در حادثه آرامکو را باور ندارند

: «محمد جواد ظریف»، وزیر امور خارجه ایران بامداد شنبه در حساب کاربری خود در توئیتر ادعا های رژیم سعودی درباره دخالت ایران در حمله به تأسیسات نفتی این کشور را رد کرد.

ظریف در توئیتر نوشت: «با توجه به اینکه رژیم سعودی در یک اتهام بی اساس ایران را بابت حمله به تأسیسات نفتی خودش مقصر دانسته جالب است که آن ها امروز برای تلافی آتش بس مورد حمایت سازمان ملل را نقض کرده و به حدیده یمن حمله کردند. واضح است حتی خود سعودی ها هم داستان دخالت ایران [در حمله به تأسیسات نفت سعودی]را باور ندارند.»

روز شنبه ۲۳ شهریورماه «یحیی سریع» سخنگوی ارتش و کمیته های مردمی یمن اعلام کرد، یگان پهپادی یمن با ۱۰ پهپاد پالایشگا ه های «بقیق» و «خریص» شرکت آرامکو در منطقه «شرقیه» عربستان سعودی را در چارچوب حق طبیعی و مشروع در پاسخگویی به جنایات ائتلاف متجاوز و محاصره پنج ساله یمن هدف قرار داد.

«مایک پامپئو» وزیر امور خارجه آمریکا بدون ارائه هرگونه سندی مدعی شد که این ایران و نه یمنی ها بوده اند که تأسیسات نفتی آرامکو عربستان را هدف قرار داده اند. او دیروز (چهارشنبه) وارد شهر جده، واقع در غرب عربستان سعودی شد و مورد استقبال «ابراهیم العساف»، همتای سعودی اش قرار گرفت. پامپئو در این سفر با «محمد بن سلمان»، ولی عهد و وزیر دفاع سعودی دیدار و گفتگو کرد.

با اینحال مقامات ایران هرگونه مشارکت در این عملیات پهپادی را رد کرده اند. «عباس موسوی» سخنگوی وزارت امور خارجه ایران روز دوشنبه) درباره اتهامات مقامات آمریکایی درباره حمله به تاسیسات نفتی آرامکو عربستان گفت: «۵ سال است یمن درگیر جنگ است و ائتلاف سعودی ها با پشتوانه کشور های غربی مرتکب جنایات جنگی بسیاری در یمن شدند و طبیعی است که مردم یمن و نیرو های نظامی یمن برای متوقف کردن این جنایات واکنش داشته باشند».

منبع فردا نیوز
ثبت نظرات
captcha