پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۵۸۸۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

سرمربی تیم ملی پاراشنا:

در مسابقات جهانی انتظار بیشتری از ایزدیار داشتیم/ مشخص نیست چند شناگر در پارالمپیک داشته باشیم

سرمربی تیم ملی پاراشنا اعزامی به مسابقات جهانی لندن پس از کسب 3 رکورد وردی پارالمپیک 2020 توکیو توسط شناگران گفت: برای مشخص شدن تعداد سهمیه های کسب شده توسط شناگران جهت شرکت در پارالمپیک 2020 توکیو، منتظر تصمیم نهایی از سوی کمیته بین المللی پارالمپیک هستیم.

در مسابقات جهانی انتظار بیشتری از ایزدیار داشتیم/ مشخص نیست چند شناگر در پارالمپیک داشته باشیم

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، مهدی ضیایی ، با بیان این که در مسابقات جهانی لندن به دنبال کسب مدال و سهمیه پارالمپیک 2020 توکیو نبودیم، اظهار کرد: هدف اصلی ما از شرکت در مسابقات جهانی لندن کسب رکورد ورودی بازیهای پارالمپیک 2020 بود که این امر محقق شد. برای کسب سهمیه نیز منتظر تصمیم کمیته بین الملی پارالمپیک هستیم تا ببینیم چند سهمیه به پاراشنای ایران اختصاص پیدا می کند.

وی گفت: در حال حاضر در صد متر قورباغه سه شناگر اعزامی به لندن رکورد ورودی را کسب کردند که بعد از مشخص شدن تعداد سهمیه های پارالمپیک 2020، کمیته ملی پارالمپیک برحسب تعداد سهمیه های تخصیص یافته تعیین می کند از بین این سه شناگر کدام یک مسافر توکیو خواهند بود.

سرمربی تیم ملی پاراشنا اضافه کرد: در گذشته تنها شاهین ایزدیار در شنای معلولان مطرح بود و در دو دوره بازیهای پارالمپیک 2012 لندن و 2016 ریو تنها این شناگر حضور داشت، اما الان شرایط به گونه ای است که ایزدیار برای حضور دوباره در پارالمپیک آینده باید رقابت سختی با 2 شناگر دیگر داشته باشد تا با ارتقای رکوردش بتواند برتری خود را برای حضور دوباره در پارالمپیک به اثبات برساند. بنابراین دیگر کسب سهمیه ملاک نیست و پارالمپیک باید تصمیم بگیرد کدام شناگر شایستگی حضور در توکیو را دارد.

ضیایی خاطرنشان کرد: سطح مسابقات جهانی لندن از نظر کیفی بسیار بالا بود و ما امیدی به کسب مدال نداشتیم اما انتظار داشتم شاهین ایزدیار با توجه به این که رکورددار آسیااست در لندن بهتر از اینها ظاهر می شد. به هر شکل تا زمان مشخص شدن تعداد سهمیه های پاراشنا و تعیین نفر یا نفرات اعزامی به توکیو از سوی کمیته ملی پارالمپیک، شناگران 8 ماه فرصت دارند تا امکان حضور خود را در این رویداد مهم تعیین کنند.

وی در پایان گفت: کسب جایگاه پنجم و ششم جهان توسط سینا ضیغمی و شاهین ایزدیار رتبه بدی نیست و ما را به آینده شنای معلولان امیدوارتر کرد.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha