قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۵۷۸۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

تشدید تنش با ایران قیمت نفت را بالا برد

اظهارات متناقض مقامات آمریکایی در باره حادثه آرامکو و اتهام زنی بی اساس علیه ایران به تشدید تنش در خاورمیانه منجر شده و باعث شد تا قیمت نفت در معاملات امروز روند صعودی در پیش گیرد.

تشدید تنش با ایران قیمت نفت را بالا برد

: اظهارات متناقض مقامات آمریکایی در باره حادثه آرامکو و اتهام زنی بی اساس علیه ایران به تشدید تنش در خاورمیانه منجر شده و باعث شد تا قیمت نفت در معاملات امروز روند صعودی در پیش گیرد.

به گزارش بلومبرگ، قیمت نفت برنت دریای شمال در معاملات امروز جمعه بازار جهانی نفت، پس از چند دلار کاهش در روز های معاملاتی گذشته، مجددا تا مرز ۶۵ دلار بالا رفت.

قیمت نفت برنت در معاملات امروز افزایش ۵۸ سنتی را تجربه کرد و به ۶۴.۹۸ دلار در هر بشکه رسید. نفت آمریکا نیز با ۷۰ سنت افزایش ۵۸.۸۳ دلار قیمت گذاری شد.

به گزارش پایگاه رسمی سازمان کشور های صادرکننده نفت، اوپک، در آخرین مبادلات در روز چهارشنبه هر بشکه نفت اوپک ۶۴.۵۷ دلار قیمت گذاری شده است.

به گزارش بلومبرگ کوئینت، دلیل افزایش امروز قیمت نفت تشدید تنش بین ایران و آمریکا بوده است.

از سوی دیگر عربستان همچنان درگیر کاهش شدید تولید پس از حمله یمن به تاسیسات آرامکو در منطقه البقیق است.

طی هفته گذشته شاهد آن بودیم حمله شدید یمنی ها به تاسیسات البقیق باعث شد تا روز دوشنبه قیمت نفت تا ۱۹ درصد افزایش یابد که البته پس از آن اقدامات آمریکا در باز کردن ذخایر نفت استراتژیک خود باعث شد تا کمی از التهاب بازار کاسته شود. اتفاقات این هفته در مجموع باعث شد تا قیمت نفت از ابتدای هفته تا امروز ۸ درصد افزایش داشته باشد.

اظهارات مقامات آمریکایی و اتهام زنی بی اساس علیه ایران در باره حمله البقیق و هشدار های ایران در باره هر گونه ماجراجویی در این زمینه، شرایط در خاورمیانه را پرتنش کرده است.

منبع فردا نیوز
ثبت نظرات
captcha