قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۵۷۵۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

سهم سیستان وبلوچستان در تجارت کشور تنها یک درصد است

استان ها سیستان و بلوچستان زاهدان استاندار سیستان وبلوچستان گفت:این استان با دارا بودن ۲۰ درصد مرزها، ۱۱.۵ درصد وسعت و ۳.۵ درصد جمعیت ایران تنها سهم آن در تجارت کشور یک درصد است.

سهم سیستان وبلوچستان در تجارت کشور تنها یک درصد است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، احمد علی موهبتی پنجشنبه شب در نشست شورای اداری و فعالان اقتصادی منطقه سیستان که با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت در سرسرای فرمانداری زابل برگزار شد افزود: اجرای طرح های ضربتی همچون انتقال گاز به زاهدان، زابل و خاش باعث شکوفایی در حوزه صنعت سیستان وبلوچستان می شود.

وی تامین وعده های داده شده مسئولان به سیستان و بلوچستان را خواستار شد و گفت: راه آهن، بزرگراه و آب آشامیدنی سه مساله مهم این استان است که باید مدنظر قرار گیرد.

استاندار سیستان وبلوچستان تعیین تکلیف منطقه آزاد تجاری – صنعتی سیستان را خواستار شد و گفت: ایجاد منطقه آزاد تجاری – صنعتی سیستان با وجود منطقه آزاد تجاری – صنعتی چابهار بال دوم پرواز در تجارت این استان است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان گفت: ۱۱۴۰ پروانه بهره برداری صنعتی در این استان صادر شده که ۲۵ هزار اشتغال رسمی ایجاد کرده است.

نادر میرشکار افزود: ۷۰ درصد از این تعداد واحدها فعال و ۳۰ درصد آن غیر فعال هستند.

وی اظهارداشت: ظرفیت مرز با وجود بازارچه های مرزی و پایانه رسمی میلک از ظرفیت های منطقه سیستان است در حالیکه افغانستان آن را به رسمیت نمی شناسد و دچار مشکل هستیم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان بیان کرد: ۱۷۰ پروانه بهره برداری در سیستان وجود دارد که اکثر این واحدهای آن شن و ماسه و کوره آجر پزی هستند.

۷۳۱۷**۳۲۱۳

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha