قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۵۷۳۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

چه گروه هایی از اتباع غیرمجاز می توانند در مدرسه تحصیل کنند؟

مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور گفت: فرصت کوتاهی را در نظر گرفته ایم تا اتباع غیرمجاز هم بتوانند برای ثبت نام فرزندانش در مدارس اقدام کنند.

چه گروه هایی از اتباع غیرمجاز می توانند در مدرسه تحصیل کنند؟

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، مهدی محمودی در پاسخ به این سوال که فرزندان اتباع غیرمجاز سال تحصیلی جدید می توانند همانند اتباع مجاز به مدرسه بروند؟ ، گفت: برای فرزندان اتباع غیر مجاز فرصت کوتاهی را در نظر گرفتیم تا آنها بتوانند نسبت به ثبت نام در مدارس اقدام کنند. البته وظیفه اصلی ما ارائه خدمات به اتباع غیرمجاز نیست اما به دلیل تاکید رهبری بر اینکه این افراد هم تحت پوشش  قرار بگیرند، این شرایط را فراهم کردیم.

وی ادامه داد: آن دسته از کودکان اتباعی که مادر ایرانی و پدر تبعه خارجی غیرمجاز دارند و یا برعکس، یا آن دسته از افرادی که تعدادی از اعضای خانواده هایشان دارای کارت اقامت یا گذرنامه هستند و یا آنهایی که بیش از دوسال در کشور ساکن هستند می توانند در مدارس ثبت نام کنند علاوه بر این اتباعی که غیر مجاز بودند ولی سنوات گذشته  ثبت نام شدند امسال نیز سرشماری و برگه های معرفی اشتغال به تحصیل دریافت خواهند کرد. مشمول هستند.

مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور در پاسخ به این سوال که  امسال چندنفر از فرزندان این اتباع غیرمجاز نسبت به ثبت نام در مدارس اقدام کردند، گفت: پیش بینی می شود امسال 130 هزار نفر از این افراد نسبت به ثبت نام در مدارس اقدام کنند.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha