قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۵۷۲۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

قلم مرحوم «جابر معافی» با اخلاق، تقوا و امانت داری عجین شده است

نماینده سابق دفتر نهاد نمایندگی ولی فقیه در سپاه البرز با اعلام اینکه قلم مرحوم جابر معافی با اخلاق، نجابت، تقوا و امانت داری عجین شد، گفت: یکی از امتیازات انسان قبول تکلیف است که انسان مسؤولیت پذیر باشد که مرحوم معافی به خوبی از این امتیاز نیز بهره برداری کرده است.

قلم مرحوم «جابر معافی» با اخلاق، تقوا و امانت داری عجین شده است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از شهرستان ساری، حجت الاسلام محمدجواد موحد در مراسم ششمین سالگرد درگذشت مرحوم معافی در روستای اناردین بخش گهرباران شهرستان میاندورود، با گرامیداشت یاد و خاطره مرحوم معافی، اظهار کرد: حین یا پس از دوران خدمت سربازی مرحوم معافی که مرتب همدیگر را می دیدیم و به دنبال شغل بودند با من مشورت کردند که با هم نشستیم و وی را تشویق کردم که این شغل را انتخاب کند؛ چراکه هم ذوق این کار را داشتند و دلبسته این کار بودند و هم اخلاق و تجربه این کار را دارا بودند.

وی افزود: باتوجه به خصوصیات مرحوم معافی خیلی زمان نبرد که در بهترین جایگاه قرار گرفتند و این موضعیت نیز  به دلیل تشخیص خوب و علاقه ای که داشتند حاصل شد.

نماینده سابق دفتر نهاد نمایندگی ولی فقیه در سپاه البرز اضافه کرد: البته این مشیت و اراده الهی این گونه تحقق پیدا کرد که خیلی زود از دنیا رفتند؛ چه بسا ممکن است در پس مرگ حکمت هایی وجود داشته باشد که برای آینده مشخص خواهد شد و دعا می کنیم فرزندشان در بهترین جایگاه بتواند رشد پیدا کند.

موحد با بیان اینکه خداوند از ابتدای خلقت انسان، امتیازات ویژه ای برای انسان قائل شد، تصریح کرد: انسان موجودی اجتماعی است که زندگی به تنهایی برایش سخت است و اگر انسان غارنشین شود خلق و خوی انسانی در وی پیدا نمی شد، اینکه با هم زندگی می کنیم درد همدیگر را حس می کنیم از ارزش بالایی برخوردار است.

وی ادامه داد: اراده و اختیار از امتیازاتی است که خداوند برای انسان قائل شد و در قرآن نیز به آن اشاره شده است و همین موضوع سبب می شود بتواند مسیر زندگی خود را انتخاب کند و چه بسا انسان هایی که در طول تاریخ دچار رذالت های مختلفی شدند، اینکه انسان صاحب اراده است بسیار مهم بوده تا بتواند بیشترین استفاده را ببرد.

امام جمعه موقت نکا با اعلام اینکه تقوا، علم و جهاد سه ملاک مهم برتری و فضیلت انسان به انسان دیگر است، تصریح کرد:  انسان دارای قدرت دریافت وحی است که این امتیاز تنها مختص پیامبر نیست که  منظور الهام نفسانی است و خداوند در قلب انسانی که دارای شایستگی باشد الهام می کند و می تواند به بهترین جایگاه برسد.

موحد با اشاره به اینکه یکی دیگر از مهم ترین امتیازات انسان صاحب قلم بودن است که دو بار در قران به قلم قسم خورده شده است، اظهار کرد: این قلم همان قلمی بود که در اختیار جابر معافی بود، امروز قلم، راه مواصلاتی بین همه زبان ها و ملت ها بوده به طوری که گاهی یک قلم مقاله ،جمله و یا کتابی می نویسد جامعه ای را منحرف یا گاهی جامعه ای را هدایت می کند آنچه که در دوران مسؤولیت معافی دیدیم همان قلمی بود که در اختیارشان بود که خداوند به آن قسم خورده است.

وی ادامه داد: این قلم در تهیه خبر، ارائه گزارش و ارسال مطالب با صداقت، امانت داری، راز داری و رعایت شئون اخلاقی و انسانی بهترین عمل را انجام داد والا خبرنگار و اهل قلم زیاد داشتیم و داریم چه بسا برخی از دنیا رفتند و برخی در قید حیات هستند  اما نتوانستند به این جایگاه برسند.

نماینده سابق دفتر نهاد نمایندگی ولی فقیه در سپاه البرز  با اعلام اینکه قلم مرحوم جابر معافی با اخلاق، نجابت، تقوا و امانت داری عجین شد، تصریح کرد: یکی از امتیازات انسان قبول تکلیف است که انسان مسؤولیت پذیر باشد که مرحوم معافی به خوبی از این امتیاز نیز بهره برداری کرد.

موحد یادآور شد: یکی دیگر از امتیازات انسان و خصوصیات اخلاقی امانت داری است که همین مسجد،منبر، لباس و گاهی سخن و اعتبارات، جایگاه اجتماعی و مسوولیت امانت است و معافی از عمده امتیازاتی که خداوند در وجود انسانها قرار داده به خوبی و خیلی زیبا  بهره برداری کرده است.

وی با بیان اینکه جابر معافی اهل عقل سلیم، تکلیف مدار، اهل قلم و امانت دار بود، افزود: بر همین اساس امروز میدانی به نامش می شود یا برایش مراسم برگزار می شود و چه بسیار افرادی که بحالش غبطه می خورند والا انسان هایی بسیاری داشتیم در مسؤولیت های مهم ولی خیلی زود خاموش شدند.

امام جمعه موقت نکا خاطرنشان کرد: آنهایی که امتیازات  انسانی را داشته باشند خداوند نمی گذارد فراموش شوند و حتی اگر انسان ها فراموش کنند ولی خداوند هرگز اجازه نمی دهد آنان فراموش شوند.

موحد تصریح کرد: امام حسین(ع) اگر در طول تاریخ و همه دنیا جلوه کرد بخاطر اینکه از تمام امتیازات انسانی به خوبی بهره برداری کرده است باوجود  ۲۷ بار قبر در طول 600 سال امام حسین(ع) ساخته و خراب شد امروز می بینیم عظیم ترین کنگره بشری در روز اربعین در کربلا تشکیل می شود و بیش از ۲۰ میلیون در این روز اجتماع می کنند که همه به دلیل امتیازاتی است که خداوند به ایشان هدیه کرده است.

وی در پایان گفت:  امانت داری، اخلاقیت، تکلیف مداری، مسوولیت پذیری و خردورزی از امتیازاتی است که خداوند برای انسان قائل شده و هر کسی در این رهگذر اگر از امتیازات استفاده کند نامش جاودانه خواهد ماند که معافی یکی از کسانی بود که در این زمینه درخشید.

انتهای پیام/86034/غ

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha