قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۵۷۲۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

تشکیل بانک اطلاعات ۴۰ هزار رزمنده استان سمنان

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان سمنان با اشاره به تشکیل بانک اطلاعات ۴۰ هزار رزمنده این استان گفت: دایرةالمعارف دفاع مقدس استان سمنان هم اکنون ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

تشکیل بانک اطلاعات ۴۰ هزار رزمنده استان سمنان

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، سرهنگ محمدحسن سلامی در سمنان اظهار کرد: هدف گذاری پنج هزار نفری بازدید گروهی دانش آموزان از مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس در استان سمنان تا پایان امسال انجام شده است که از بخش مهمی از آن در هفته دفاع مقدس انجام می شود.

وی با اشاره به ارائه خدمات درمانی رایگان، برگزاری اردوهای محرومیت زدایی، خدمات رسانی به مناطق محروم و برپایی همایش سربازان نیروهای مسلح گفت: همایش تجلیل از دستگاه های برتر در حوزه ایثار و شهادت و دوران دفاع مقدس همچون همایش «سنگرسازان بی سنگر» نیز در سمنان برگزار می شود.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان سمنان ادامه داد: سخنرانی فرماندهان بسیج و سپاه برای مردم در نماز جمعه هم انجام می شود.

سلامی ادامه داد: بیش از 120 هزار قطعه عکس از رزمندگان دوران دفاع مقدس در استان سمنان جمع آوری شده و در بانک اطلاعات قرار گرفته و مستندسازی شده است.

وی افزود: ۲۵۰ هزار سند مکتوب دوران دفاع مقدس مربوط به استان سمنان نیز جمع آوری شده است.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان سمنان با اشاره به تشکیل بانک اطلاعات حدود ۴۰ هزار رزمنده استان سمنان گفت: دایرةالمعارف دفاع مقدس استان سمنان هم اکنون ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

سلامی با اشاره به فعالیت های انجام شده در حوزه تاریخ شفاهی دفاع مقدس در استان سمنان افزود: یک هزار و ۶۸۰ ساعت مصاحبه با رزمندگان و فرماندهان دفاع مقدس در استان سمنان انجام شده است.

وی بیان کرد: ۱۳ هزار جلد کتاب در کتابخانه تخصصی دفاع مقدس استان سمنان نگهداری می شود که مرجع علمی دفاع مقدس در این استان است.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان سمنان گفت: اپلیکیشن هایی در فضای مجازی ساخته شده و مورد بهره برداری قرار گرفته است؛ ۱۶ شهید شاخص در این استان شناسایی شده که کار ویژه روی آنها انجام می شود.

انتهای پیام/2249/م/

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha