پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۵۷۱۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

یک وکیل دادگستری:

سازمان بازرسی مقوله عدم اعلام حقوق مدیران را کنترل کند

یک وکیل دادگستری در خصوص عدم اعلام حقوق و مزایا توسط برخی از مسئولان و دستگاه ها در سامانه حقوق و مزایا، گفت: سازمان بازرسی کل کشور می تواند به عنوان یک نهاد نظارتی کلان اطلاعیه یا مصوبه ای را اعلام کند و بگوید که به عنوان مثال از مهرماه به بعد نفس عدم اعلام مدیران در ارتباط با حقوق شان می تواند به عنوان اقدامی غیرقانونی تلقی شود.

سازمان بازرسی مقوله عدم اعلام حقوق مدیران را کنترل کند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، علیرضا آذربایجانی ، در رابطه با "شفافیت حقوق مدیران" اظهار کرد: این اواخر معاونت ریاست جمهوری کمک کرد که مقررات مربوط به شفاف سازی به شکل کلی که یکی از مصادیق آن بخش پرداخت های مالی به مدیران است را در کشور به تصویب برسانند.

وی افزود: این مساله از جهت حس عدالت و امنیت برای عموم جامعه خیلی می تواند موثر باشد و همچنین می تواند به عنوان یک اقدام پیشگیرانه در برابر حقوق های غیرمتعارف که به نجومی موسوم است، قرار گیرد. نفس اینکه قرار باشد عموم و یا بخشی از جامعته از این مسائل اطلاع پیدا کنند به منزله اقدام پیشگیرانه خواهد بود.  

این وکیل دادگستری با بیان اینکه از این زمان به بعد مدیران به دو دسته تقسیم می شوند؛ خاطرنشان کرد: دسته ای که مجری قانون هستند و همیشه همراه با قانون بوده و این کار را بارگذاری کرده و اعلام می کنند، اما دسته دوم که همیشه درگیر این مسائل هستیم، کسانی هستند که به دلیل عدیده از اجرای قانون استنکاف می کنند و معمولا هم این دسته دوم کسانی هستند که حقوق هایشان از حد متوسط می تواند بالاتر باشد.

آذربایجانی با بیان اینکه به نظر در این نوع موارد، به دلیل اینکه ضمانت های اجرایی مرتبط با این قضیه ممکن است خیلی مشخص و شفاف نباشد، گفت: سازمان بازرسی کل کشور می تواند به عنوان یک نهاد نظارتی کلان اطلاعیه، بخشنامه و یا مصوبه ای را اعلام کند و بگوید که به عنوان مثال از مهرماه به بعد نفس عدم اعلام مدیران در ارتباط با حقوق شان می تواند به عنوان اقدامی غیرقانونی تلقی شود و با این روش ها مقوله اعلام را کنترل کنند.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha