قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۵۷۱۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

ظریف: برای آمریکا نفت اعراب از خون آنها مهمتر است

وزیر امور خارجه ایران در پیامی در توئیتر با اشاره به بی اهمیتی آمریکا به چهار سال کشتار مردم یمن توسط عربستان نوشت که برای آمریکا نفت اعراب از خون آنها مهمتر است.

ظریف: برای آمریکا نفت اعراب از خون آنها مهمتر است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران بامداد جمعه در پیامی در توئیتر به بی اهمیتی آمریکا به جان و خون مردم یمن و از طرفی دیگر اهمیت نفت اعراب برای واشنگتن اشاره کرد.

وی در این پیام توئیتری نوشت: «خون عرب در مقابل نفت عرب/آغازگر سیاست آمریکا: ۴ سال از بمباران بی تفوت یمن و کشته شدن ۱۰۰ هزار یمنی- سوء تغذیه ۲۰ میلیون یمنی- مبتلا شدن ۲.۳ میلیون نفر به وبا= دادن اختیار کامل به جنایتکار- حمله تلافی جویانه یمنی ها به مخازن ذخیره سوخت= اقدام جنگی غیر قابل قبول.»

ارتش یمن شنبه گذشته (۲۳ شهریور/ ۱۴ سپتامبر) اعلام کرد که یگان پهپادی (هواپیماهای بدون سرنشین) با ۱۰ پهپاد تأسیسات نفتی عربستان در شرق این کشور را هدف قرار داده است.

وزیر امور خارجه ایران در توییتی دیگر نوشته بود: فقط تصور کنید که آمریکا از اینکه متحدانش با بی رحمی برای بیش از چهار سال کودکان یمنی را با سلاح ها و کمک نظامی آمریکا بمباران می کنند ناراحت نیست. اما وقتی که قربانیان (یمنی ها) به تنها طریقی که می توانند - یعنی علیه پالایشگاه های نفت متجاوز - واکنش نشان می دهند، ناراحت می شود. (جزئیات بیشتر)

انتهای پیام/.

 

 

 

 

 

 

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha