قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۵۶۳۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

کارت های قرعه کشی، انبار شکر و برنج های تقلبی را لو داد

رئیس کلانتری ۱۲۴ قلهک از کشف ۵۰ تن برنج تقلبی در شورآباد خبر داد.

کارت های قرعه کشی، انبار شکر و برنج های تقلبی را لو داد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، خبرگزاری تسنیم: سرهنگ محمد قدیمی با اعلام خبر بازداشت ۹ نفر در رابطه با عرضه برنج و شکر های تقلبی به بازار، درباره جزئیات این خبر اظهار کرد: اواسط شهریور ماه نماینده حقوقی شرکتی که دارای صاحب امتیاز و برند است با در دست داشتن پرونده ای از دادسرای ناحیه ۲۶ جرایم پزشکی به کلانتری ۱۲۴ قلهک مراجعه و عنوان کردبه تازگی تعدادی از شهروندان با شرکت تماس و ضمن اعلام کد کارت جایزه که در کیسه های ۱۰ کیلویی برنج قرار گرفته بود، تقاضای جایزه کرده اند.

رئیس کلانتری ۱۲۴ قلهک افزود: نماینده حقوقی این شرکت مدعی بود که با بررسی کد های جایزه، مشخص شده کد ها تکراری بوده و به نظر می رسد فرد یا افرادی درصدد توزیع کد های تقلبی در بین مشتریان هستند.

این مقام انتظامی تصریح کرد: مأموران کلانتری ۱۲۴ قلهک ضمن تماس با اشخاصی که کد های جایزه را به شرکت اعلام کرده بودند، محل توزیع کیسه های برنج را که سوپرمارکت های محلی بوده، کشف کردند.

وی ادامه داد: در تحقیقات پلیسی مشخص شد، کیسه های برنج، حاوی برنج واقعی نبوده و با اصل برنج تفاوت های فراوانی دارد.

قدیمی با بیان اینکه تحقیقات اولیه پلیسی حکایت از این داشت که مالکان مغازه ها، این کالا ها را از بنکداری در مرکز تهران خریداری کرده اند، تصریح کرد: در گام بعدی مشخص شد افرادی با همکاری یکدیگر کالا های تقلبی از قبیل برنج و شکر را در انباری در شورآباد دپو کرده و سپس با انتقال این اقلام به کارگاهی در یکی از روستاها، کالا های تقلبی را به نام شرکت های برند بسته بندی و به بازار مصرف توزیع می کنند.

رئیس کلانتری ۱۲۴ قلهک خاطرنشان کرد: با شناسایی محل بسته بندی اجناس و اقلام تقلبی و محل دپوی این مواد غذایی نتیجه تحقیقات انجام شده در اختیار مرجع قضائی دادسرای ناحیه ۲۶ جرایم پزشکی قرار گرفت و روز گذشته با هماهنگی های قضایی، چند تیم از مأموران کلانتری قلهک به همراه نمایندگان اداره بهداشت به محل مذکور اعزام شدند.

این مقام انتظامی با اشاره به بازداشت ۹ نفر در محل بسته بندی اجناس، ادامه داد: در این محل تعدادی تجهیزات ارتکاب جرم از قبیل کیسه های تقلبی، هولوگرام، لیبل و کارت جایزه کشف و علاوه بر آن ۱۰ تن برنج و سه و نیم تن شکر تقلبی آماده برای توزیع، کشف شد.

به گفته وی، در محل انبار کالا های تقلبی در شورآباد، ۴۰ تن برنج تقلبی کشف و مشخص شد، متهمان در بازه زمانی ۱۴ روز اخیر اقدام به جمع آوری و انتقال برنج های تقلبی به این محل کردند.

قدیمی، با بیان اینکه متهمان به همراه کالا های تقلبی در اختیار مرجع قضایی قرار گرفتند، از بررسی ارزش ریالی اقلام کشف شده توسط کارشناسان خبر داد.

منبع فردا نیوز
ثبت نظرات
captcha