قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۵۵۹۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پامپئو: آمریکا در کنار سعودی ها می ایستد

وزیر خارجه دولت ترامپ می گوید آمریکا در کنار عربستان سعودی می ایستد و از حق این کشور برای دفاع از خود حمایت می کند.

پامپئو: آمریکا در کنار سعودی ها می ایستد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، «مایک پامپئو»، وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا که پس از حمله ارتش یمن به تاسیسات شرکت نفتی سعودی آرامکو به عربستان سعودی سفر کرده تا به زعم خود، برای ایجاد ائتلافی علیه ایران تلاش کند، در توئیتی نوشت که واشنگتن در کنار سعودی ها خواهد ایستاد.

وی در این توئیت نوشته است: «با ولی عهد محمد بن سلمان دیدار کردم تا در خصوص حمله بی سابقه به زیرساخت های نفتی عربستان سعودی گفت وگو کنیم. آمریکا در کنار عربستان سعودی می ایستد و از حق این کشور برای دفاع از خود حمایت می کند. رفتار تهدیدآمیز رژیم ایران تحمل نخواهد شد.»

برخی تحلیل گران بر این باورند که پامپئو در تلاش است بابت انفعال آمریکا در برابر حمله به تاسیسات آرامکو از ریاض دلجویی کند.

پس از آنکه بامداد روز شنبه، 10 فروند پهپاد ارتش یمن در عملیاتی تلافی جویانه، توانستند آسیب های گسترده ای به تاسیسات آرامکو در بقیق و خریص وارد کنند، مقامات آمریکایی سعی کردند انگشت اتهام را به سمت تهران بچرخانند. رسانه های غربی حتی تلاش کردند از احتمال اقدام نظامی علیه ایران تصویرسازی کنند.

تهران ادعاهای مقامات آمریکایی را رد کرده و در پیامی به طرف آمریکایی هشدار داده که هرگونه تجاوزی را فراتر از منبع آن تجاوز پاسخ خواهد داد.

انتهای پیام/

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha