قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۵۵۶۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

آخرین وضعیت آب وهوایی کشور/ کاهش دما در نواحی شمالی طی چند روز آینده

کارشناس هواشناسی گفت: پیش بینی می شود پنجشنبه و جمعه دمای تهران به ۳۶ درجه بالای صفر برسد و برای شهر هایی مانند خوزستان دمای حدود ۵۰ درجه، امیدیه ۴۵ درجه و اهواز و شادگان نیز دمای ۴۷ و ۴۸ درجه را داشته باشیم.البته این گرمای هوا ادامه نخواهد داشت و برای هفته آینده باید منتظر کاهش دما به ویژه در نواحی شمالی کشور باشیم. احتمال دارد در سواحل دریای خزر تا ۱۰ درجه نیز کاهش دما را داشته باشیم.

آخرین وضعیت آب وهوایی کشور/ کاهش دما در نواحی شمالی طی چند روز آینده

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین،  

کارشناس هواشناسی درباره آخرین وضعیت جوی کشور افزود: دیروز از بین مراکز استان ها برخی مراکز و شهر ها دمای بالای ۳۵ درجه را داشتند و پیش بینی می شود امروز و فردا همچنان روز های گرمی را داشته باشیم.

وی گفت: پیش بینی می شود پنجشنبه و جمعه دمای تهران به ۳۶ درجه بالای صفر برسد و برای شهر هایی مانند خوزستان دمای حدود ۵۰ درجه، امیدیه ۴۵ درجه و اهواز و شادگان نیز دمای ۴۷ و ۴۸ درجه را داشته باشیم.

کارشناس هواشناسی افزود: البته این گرمای هوا ادامه نخواهد داشت و برای هفته آینده باید منتظر کاهش دما به ویژه در نواحی شمالی کشور باشیم.

احتمال دارد در سواحل دریای خزر تا ۱۰ درجه نیز کاهش دما را داشته باشیم.

وی گفت: برای نواحی و دامنه های جنوبی البرز نیز کاهش ۴ تا ۵ درجه ای هوا رخ می دهد به طوری که از روز دوشنبه هفته آینده کاهش دما محسوس خواهد بود ضمن اینکه بارش نیز پیش رو داریم و امروز صبح از شهر های سواحل دریای خزر مثل آمل، پل سفید و ساری گزارش باران پراکنده را داشتیم.

سرکرده افزود: با کاهش دما در سواحل دریای خزر از روز جمعه بارش های پراکنده و خفیف را داریم و استان های گیلان، مازندران و گلستان از روز شنبه با شمالی شدن جریانات هوا بارش های خوبی خواهند داشت.

کارشناس هواشناسی گفت: برای نواحی شرقی کشور وزش باد های ۱۲۰ روزه را داریم که با شدت گرفتن آن کاهش دما و کیفیت هوا را خواهیم داشت.

وی افزود: آسمان تهران امروز و فردا صاف و دما به ۳۵ تا ۳۶ درجه می رسد.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha